Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 6:

Warsztaty sumi-e

Utworzono dnia 24.03.2022

Uczestniczki warsztatów sumi-e w czasie pracy

W dniach 16-17 marca w naszej Bibliotece odbyły się warsztaty sumi-e, prowadzone przez Panią Halinę Weres. Sumi-e jest to tradycyjna japońska sztuka malowania tuszem. Pani Halina, lokalna malarka i emerytowana nauczycielka języka angielskiego, zetknęła się z tą techniką podczas weekendu japońskiego.

czytaj dalej na temat: Warsztaty sumi-e

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister oraz „Lockdown” Roberta Ziębińskiego – marzec 2022 r.

Utworzono dnia 14.03.2022

Grupa osób uczestników spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

 Pierwsze w tym roku spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 9 marca. Cała nasza „super grupa” stęskniona za sobą i naszymi dyskusjami przy kawie i ciastku, stawiła się w komplecie, aby porozmawiać o dwóch książkach: „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister oraz „Lockdown” Roberta Ziębińskiego.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Wszystko, co powiesz” Gillian McAllister oraz „Lockdown” Roberta Ziębińskiego – marzec 2022 r.

Tydzień czytania e-książek 2022 z IBUKIEM Librą

Utworzono dnia 02.03.2022

Ibuk libra poleca swoje zasoby na tydzień czytania e-booków.

Zapraszamy do korzystania z oferty e-książek w naszej bibliotece w ramach kolejnej edycji święta, które w tym roku rozpoczyna się 6 marca i potrwa do 12 marca. Czym jest tydzień czytania e-booków? To święto każdego świadomego czytelnika, który nie boi się korzystać z nowych technologii.

czytaj dalej na temat: Tydzień czytania e-książek 2022 z IBUKIEM Librą

Spotkań z pasjami – ciąg dalszy….

Utworzono dnia 02.03.2022

Seniorki oglądają wywiad z Teresą Lipowską.

Seniorzy z Żyrowej, Krępnej oraz Rozwadzy mieli okazję oglądać spotkanie z panią Teresą Lipowską, które odbyło się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”, zaadresowanego przede wszystkim do osób starszych. 

czytaj dalej na temat: Spotkań z pasjami – ciąg dalszy….

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris – listopad 2021 r.

Utworzono dnia 26.11.2021

Klubowiczki na tle plakatu promującego spotkanie.

Kolejne spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 23 listopada. Przy kawie i pysznym ciastku rozmawialiśmy o dwóch książkach: „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris. Książki - jakże różne - wzbudziły wiele emocji i wywołały burzliwą dyskusję, która sprowadzała się do podstawowego pytania: czy nie mówienie najbliższym prawdy, aby zaoszczędzić im cierpienia jest dobrym rozwiązaniem ? Czy też kłamstwo pozostaje zawsze kłamstwem ?

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Licząc gwiazdy” Urszuli Jaksik oraz „Dylemat” B.A. Paris – listopad 2021 r.

Święto Niepodległości

Utworzono dnia 17.11.2021

Zdjęcie przedstawia bibliotekarki czytające wiersze. W tle widać flagę polską oraz migawki okolicznościowej prezentacji multimedialnej.

9 listopada, na zaproszenie DDP „Jarzębinka” w Zdzieszowicach, Biblioteka uczestniczyła w spotkaniu z okazji Święta Niepodległości. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze.

czytaj dalej na temat: Święto Niepodległości

Wernisaż Haliny Veres

Utworzono dnia 15.10.2021

Halina Veres pokazuje uczestnikom, jak malować techniką japońską

Dnia 7 października miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy pani Haliny Veres - mieszkanki Zdzieszowic. Artystka jest emerytowaną nauczycielką i tłumaczką przysięgłą języka angielskiego. Malarstwem interesowała się od zawsze. Kiedy częściowo zakończyła pracę zawodową skorzystała z możliwości powrotu do malowania.

czytaj dalej na temat: Wernisaż Haliny Veres

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Utworzono dnia 14.10.2021

Uczestniczki spotkania pozujące do zdjęcia. W rękach trzymają omawiane książki

6 października nasze niezawodne grono klubowiczów spotkało się, po raz kolejny w tym roku, aby porozmawiać o dwóch książkach znanych polskich pisarek: Danuty Awolusi i Katarzyny Grocholi. Książki jakże różne, poruszające całkiem inne problemy, ale na pewno warte przeczytania i przedyskutowania.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Utworzono dnia 07.10.2021

Na zdjęciu widać pisarkę, którą wita bibliotekarka

23 września 2021 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrowej, dzięki uprzejmości gospodarzy, zorganizowane zostało spotkanie dla dzieci z panią Barbarą Kosmowską. Jest to polska pisarka, poetka i filolożka, która posiada w swoim dorobku zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Utworzono dnia 01.10.2021

Przedszkolaki oglądaja książeczkę przed biblioteką

Już prawie miesiąc trwa nowy rok szkolny, a więc pora na odwiedziny przedszkolaków. Tym razem odwiedziły nas aż dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 5: Sówki i Kotki. Spotkaliśmy się przed biblioteką, ze względu na panujące ciągle obostrzenia epidemiologiczne.

czytaj dalej na temat: Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek