Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI, strona 4:

Wystawa Haliny Veres

Utworzono dnia 14.10.2021

praca malarska pani Haliny Veres przedstawiająca krajobraz. Wykonana techniką sumi-e.

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Haliny Veres.

Wystawa dostępna w holu biblioteki do 18 listopada 2021 r.

 

 

czytaj dalej na temat: Wystawa Haliny Veres

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Utworzono dnia 14.10.2021

Uczestniczki spotkania pozujące do zdjęcia. W rękach trzymają omawiane książki

6 października nasze niezawodne grono klubowiczów spotkało się, po raz kolejny w tym roku, aby porozmawiać o dwóch książkach znanych polskich pisarek: Danuty Awolusi i Katarzyny Grocholi. Książki jakże różne, poruszające całkiem inne problemy, ale na pewno warte przeczytania i przedyskutowania.

czytaj dalej na temat: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki – „Macochy” Danuty Awolusi oraz „Zranić marionetkę” Katarzyny Grocholi – październik 2021 r.

Warsztaty Sumi-e

Utworzono dnia 14.10.2021

Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Utworzono dnia 07.10.2021

23 września 2021 roku w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrowej, dzięki uprzejmości gospodarzy, zorganizowane zostało spotkanie dla dzieci z panią Barbarą Kosmowską. Jest to polska pisarka,poetka i filolożka, która posiada w swoim dorobku zarówno książki dla dorosłych jak i dla dzieci.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Utworzono dnia 01.10.2021

Przedszkolaki oglądaja książeczkę przed biblioteką

  Już prawie miesiąc trwa nowy rok szkolny, a więc pora na odwiedziny przedszkolaków. Tym razem odwiedziły nas aż dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 5: Sówki i Kotki. Spotkaliśmy się przed biblioteką, ze względu na panujące ciągle obostrzenia epidemiologiczne.

czytaj dalej na temat: Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 28.09.2021

Zapraszamy

Utworzono dnia 21.09.2021

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 09.09.2021

Uczestnicy spotkania Narodowe Czytanie na placu z fontanna w Zdzieszowicach
Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II po raz kolejny przyłączyli się do akcji Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna, której celem jest promocja czytelnictwa. Organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP.  W tym roku obchodziliśmy jej dziesięciolecie.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie 2021

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką

Utworzono dnia 02.09.2021

Spotkanie DKK – „Moja historia. Otylia Jędrzejczak” Paweł Hochstim, Paweł Skraba oraz „Troskliwa” Stephanie Wrobel – sierpień 2021 r.

Utworzono dnia 31.08.2021

Osoby uczestniczące w spotkaniu DKK

Kolejne w tym roku spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, jak zawsze w naszym gronie, było bardzo miłe i owocne. Z wielką radością spotkaliśmy się, aby omówić dwie książki, których tematyka (jakże różnorodna!) bardzo przypadła wszystkim do gustu.

czytaj dalej na temat: Spotkanie DKK – „Moja historia. Otylia Jędrzejczak” Paweł Hochstim, Paweł Skraba oraz „Troskliwa” Stephanie Wrobel – sierpień 2021 r.