Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Aktualności

AKTUALNOŚCI:

Narodowe Czytanie w Żyrowej

Utworzono dnia 08.10.2019

  

27.09.2019  Biblioteka Miejska z Filią w Żyrowej wraz z Biblioteką Szkolną przygotowały kolejną odsłonę akcji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała 8 nowel polskich spośród których wybraliśmy "Katarynkę" Bolesława Prusa.

czytaj dalej na temat: Narodowe Czytanie w Żyrowej

Wakacje w Bibliotece w Żyrowej

Utworzono dnia 05.09.2019

   

W świetlicy wiejskiej  i w Bibliotece w  Żyrowej  organizowane były zajęcia o profilu plastycznym, kulturowym, artystycznym i opiekuńczo – wychowawczym.

 
czytaj dalej na temat: Wakacje w Bibliotece w Żyrowej

Teatrzyk Kamishibai w Bibliotece w Żyrowej

Utworzono dnia 03.07.2019

  Do Biblioteki w Żyrowej pewnego poranka zawitały dzieci z przedszkola w Żyrowej. Liczna grupa przedszkolaków wraz ze swoimi wychowawczyniami zostały zaproszone na teatrzyk Kamishibai pt. "Złota Rybka".

czytaj dalej na temat: Teatrzyk Kamishibai w Bibliotece w Żyrowej

Azja w moim obiektywie

Utworzono dnia 03.07.2019

  Na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żyrowej, w dniu 16.05.2019 r. dla szkół podstawowych z Januszkowic i Żyrowej, oraz tutejszej społeczności  swoją prelekcję pt. "Azja w moim obiektywie" wygłosił lokalny podróżnik Jan Płonka.

czytaj dalej na temat: Azja w moim obiektywie

Dzień Książki w Żyrowej

Utworzono dnia 09.04.2019

 

 

  02.04.2019 do Filii Biblioteki Publicznej w Żyrowej z okazji zbliżającego się dnia książki zawitały dzieci wraz z wychowawczynią klasy 3 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrowej.

 

czytaj dalej na temat: Dzień Książki w Żyrowej