Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Styczniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Utworzono dnia 26.01.2023

Doktor Edith Eger to uznana terapeutka, która przeżyła Holokaust, a przeżycia z obozu koncentracyjnego mocno odbiły się na jej psychice. Na studia udało jej się pójść dopiero w wieku czterdziestu lat, a pracę nad poradnikiem „Dar” rozpoczęła w wieku aż dziewięćdziesięciu dwóch lat! Książka podzielona jest na dwanaście rozdziałów, a każdy z nich niesie za sobą pewną lekcję popartą przykładami z życia autorki lub jej pacjentów.

 

Zdjęcie przedstawia uczestników dyskusyjnego klubu książki siedzących przy stolach

 

 Tytuł też obrazuje słowo „dar” inaczej, bo zdaniem autorki darem jest możliwość kierowania własnym losem. Książka daje nam nauki, byśmy w żaden sposób nigdy się nie poddawali. Zdecydowanie polecamy wszystkim do przeczytania!

Natomiast książka „Kajś” Zbigniewa Rokity to laureatka Nagrody Nike za 2021 rok, zarówno w kategorii wybór jury oraz wybór czytelników. Autor to polski pisarz, dziennikarz i reporter. Urodził się w 1989 roku, jest absolwentem Instytutu Rosji i Europy Wschodniej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Najlepszą recenzją o czym jest ta książka są chyba słowa Małgorzaty Szejnert: „Autor tej ważnej książki wyznaje, że długo przepraszał się ze swoją śląskością. Teraz pomaga nam zrozumieć dramat krainy leżącej na pograniczu kultur i historii – dlaczego Śląsk ciągle jest „kajś”, a nie w centrum polskiej świadomości”. 

 

Zdjęcie przedstawia uczestników dyskusyjnego klubu książki siedzących przy stolach

 

Kajś” to opowieść o poszukiwaniu korzeni, poszarpanej podziałami i cierpieniem ziemi, gdzie nic nie jest czarno-białe i proste. Nasza rozmowa o tej książce była bardzo emocjonalna, ponieważ prawie każdy z nas mógł odnieść się do poruszanych problemów z autopsji. Smaczku naszej dyskusji dodawał fakt, iż mogliśmy osobiście poznać autora, z którym w ubiegłym roku mieliśmy spotkanie.

 

 

 

 


 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek