Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień Bibliotek 2022 - Przedszkolaki w bibliotece

Utworzono dnia 26.05.2022

Dla wielu z dzieciaków była to pierwsza wizyta w bibliotece. Widać było, że zrobiła na nich wrażenie ogromna ilość książek oraz to, że są tak piękne (te najciekawsze pokazaliśmy im) i na różne tematy. Szczególnie podobały im się książki-rozkładanki.

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne uczestniczące w lekcji bibliotecznej, bibliotekarka pokazuje rozkładaną książkę

bibliotekarka pokazuje dzieciom najstarszą książkę w bibliotece

Podczas wizyty przedszkolaki dowiedziały się co zrobić, by móc z biblioteki książki wypożyczać. Poznały zasady zapisu i wypożyczania. Rozmawialiśmy też o szanowaniu książek. Pokazaliśmy im bibliotekę oraz przedstawiliśmy, co u nas się ciekawego dzieje w ciągu całego roku.  

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne uczestniczące w lekcji bibliotecznej

Miały też możliwość pooglądania interesujących je książeczek, a także pobawienia się książkami wykonując z nich wieże i inne budowle.

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne przeglądające książeczki

Oczywiście nie zabrakło głośnego czytania. Przeczytaliśmy m.in. książki „Kto mieszka w dżungli”, „Kto mieszka w ogrodzie”, „Do góry nogami”. Wszystkie grupy wysłuchały opowieści o Lusi i Antku, czyli „O dzieciach, które kochają książki”, które materialnie nie miały wiele, ale miały wszystko, bo kochały książki. Przeczytane opowiadanie skłoniło nas do rozmowy co dają nam książki i ich czytanie.  

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne przeglądające książeczkizdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne uczestniczące w lekcji bibliotecznej

Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej specjalnie na Tydzień Bibliotek fotobudce.

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne w fotobudcezdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne w fotobudce

 

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne w czytelni

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne układające wieże z książek

Przedszkolaki opuszczały naszą placówkę zachwycone i z obietnicą, że wrócą, by się zapisać i wypożyczać książki. Zapraszamy :)

zdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne między regałami w wypożyczalni dla dorosłychzdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne między regałami w wypożyczalni dla dorosłychzdjęcie przedstawia dzieci przedszkolne zwiedzających czytelnię

Zapraszamy do galerii na fotorelację.