Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Odwiedziny przedszkolaków z PP nr 5

Utworzono dnia 01.10.2021

Już prawie miesiąc trwa nowy rok szkolny, a więc pora na odwiedziny przedszkolaków. Tym razem odwiedziły nas aż dwie grupy z Publicznego Przedszkola nr 5: Sówki i Kotki. Spotkaliśmy się przed biblioteką, ze względu na panujące ciągle obostrzenia epidemiologiczne. Ponieważ była to pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece dowiedzieli się jak zapisać się, by móc wypożyczać książeczki. Pokazaliśmy im też wiele ciekawych i przeznaczonych dla ich wieku książek. Achów i ochów było co nie miara. Przy okazji mogliśmy dowiedzieć się, jakie bajeczki przedszkolaki lubią najbardziej.

Pani bibliotekarka pokazuje dzieciom książkę rozkładankę

Krótką chwilę przeznaczyliśmy na rozmowę o poszanowaniu książek. Przedszkolaki oczywiście doskonale wiedzą jak postępować z książkami, co wolno, a czego nie należy robić. Nie zabrakło oczywiście głośnego czytania. Dzieciaki wysłuchały opowieści o tym „Co zabawki robią w nocy?” z książki „Kolorowe przedszkole” Luise Holthausen i Antje Flad.

Panie bibliotekarki pokazują dzieciom książkę rozkładankę

Na zakończenie przedstawiliśmy przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat projekt „Mała książka wielki człowiek”, w którym nasza Biblioteka uczestniczy. W jego ramach każde dziecko, które zapisze się do biblioteki otrzyma wyprawkę czytelniczą „Z książką na start”. A jeśli będzie regularnie nas odwiedzać i wypożyczać książeczki, po dziesięciu wizytach, odnotowanych na karcie naklejką, odbierze Dyplom Małego Czytelnika i upominek. Mamy nadzieję, że zainteresowaliśmy przedszkolaków tym projektem i wkrótce nas odwiedzą z rodzicami, by się zapisać.

Pani bibliotekarka czyta dzieciom bajkę  Dzieci częstują się cukierkami


Pożegnaliśmy się słodkim poczęstunkiem i obietnicą kolejnych spotkań. Zapraszamy !!!!