Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Czytanie 2023

Utworzono dnia 15.09.2023

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II ponownie przyłączyły się do akcji Narodowe Czytanie. Narodowe Czytanie, to akcja społeczna, której celem jest popularyzacja kanonu literatury polskiej oraz promocja czytelnictwa. Organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP.

Odczytanie listu od Prezydenta w czasie Narodowego Czytania

12 września przy fontannie w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie, na którym uczestnicy wydarzenia czytali powieść „Nad Niemnem” autorstwa wybitnej polskiej pisarki, przedstawicielki epoki pozytywizmu Elizy Orzeszkowej. Jest to utwór literatury polskiej, który podejmuje tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Czytanie fragmentów utworu przez zaproszonych gości

Wydarzenie rozpoczęło się od odczytania okolicznościowego listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, by następnie przejść do głównego punktu programu – czytania, które rozpoczął Wiceburmistrz Zdzieszowic Artur Gasz wraz z dyrektorem Biura Administracyjno-Ekonomicznego Oświaty w Zdzieszowicach Mirosławem Czernyszem. Następnie wybrany fragment zaprezentowało grono pedagogiczne oraz uczniowie szkół: PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 3 i Zespołu Szkół.

  

 

 

Oprócz zaproszonych gości i uczniów szkół, nie zabrakło w tym roku dzieci ze zdzieszowickiego Przedszkola nr 5, którym Pani Krystyna Obstoj przeczytała legendę o „Wawelskim Smoku, Królu Kraku i szewcu Skubie”.

Pomimo, że było bardzo gorąco impreza przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Każdy z czytających otrzymał drobny upominek.

 

 

Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie Narodowego Czytania i zapraszamy za rok ;)

 

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek