Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Lipcowe spotkanie DKK

Utworzono dnia 17.07.2023

7 lipca spotkaliśmy się po raz ostatni przed wakacjami, aby w ramach DKK porozmawiać o książce „Być córką i nie zwariować” Katarzyny Miller i Anny Bimer. Tym razem postanowiliśmy spotkać się na łonie natury, aby w przedwakacyjnym nastroju, w naszym parku miejskim, przy kawie i ciastku podyskutować o tej niełatwej pozycji.

 

Uczestnicy spotkania dyskutują przy kawie o omawianej książce

 

Katarzyna Miller to najsłynniejsza polska psycholożka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Natomiast Anna Bimer to dziennikarka oraz autorka kilku bardzo popularnych książek, wydanych również w formie e-booka.

Książka napisana jest w formie rozmowy pomiędzy autorkami, przeplatanej listami kobiet oraz wywiadami ze znanymi paniami. Odsłania prawdę o różnych relacjach matek i córek, ukazując jak związek z matką rzutuje na życie córki – czasem je buduje, czasem utrudnia, a czasem wręcz niszczy. Autorki przekonują, iż w każdej kobiecie jest choć odrobina jej matki lub babki. To swoista „sztafeta pokoleń”, która powiela przez lata te same błędy. Warta jest przemyślenia i przede wszystkim – zatrzymania.

 

Uczestniczki spotkania z omawianą książką
 

Bardzo emocjonalna dyskusja, która się wywiązała w naszym gronie wyraźnie pokazała, iż temat jest wart rozmowy, bo przecież każda z nas jest córką! W naszych wypowiedziach nawiązywałyśmy do własnych przeżyć i doświadczeń, które też w jakiś sposób nas ukształtowały. Jednogłośnie uznałyśmy, iż książka jest bardzo ciekawa, warta polecenia i przede wszystkim motywująca do zmiany swojego życia.

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek