Wizyta uczniów klasy III w filii bibliotecznej w Januszkowicach

Utworzono dnia 03.10.2019

1 października 2019r. filia biblioteczna w Januszkowicach gościła u siebie uczniów kl. III Publicznej Szkoły Podstawowej. W trakcie wtorkowego spotkania dzieci zapoznały się ze zbiorami bibliotecznymi, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady zachowywania się w bibliotece. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia różnorodnych książek. Największą popularnością wśród chłopców cieszyły się pozycje związane z piłką nożną i seria „Radka Szkradka”. Dziewczynki natomiast zwróciły szczególną uwagę na „Martynkę”, a także książki o zwierzętach. Kolejnym punktem spotkania było przeczytanie przez panią bibliotekarkę fragmentu aktualnie omawianej przez uczniów lektury. „Dziadek i niedźwiadek” to historia prawdziwa. Opowiada o losach misia Wojtka, czworonożnego przyjaciela armii Andersa. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, a następnie  aktywnie odpowiadały na zadawane pytania. Na zakończenie otrzymały drobny upominek w postaci zakładki do książki oraz wpisały się na pamiątkę do kroniki. Dzieci, które nie posiadały karty bibliotecznej obiecały, że przyjdą z rodzicami zapisać się do grona czytelników biblioteki. Dziękujemy za mile spędzony czas. Do zobaczenia!

Klasa III PSP Januszkowice

Utworzono dnia 03.10.2019, 12:17