Drugi tydzień wakacji w Bibliotece w Januszkowcach

Utworzono dnia 06.08.2019

Drugi tydzień zajęć wakacyjnych rozpoczął się 29 lipca. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia w plenerze. Grupa została podzielona na dwa zespoły i wspólnie zagraliśmy w podchody. Zadania nie były łatwe, ale uczestnicy znakomicie wykonali każde polecenie.

Następnego dnia nadszedł czas na zajęcia czytelnicze. Dzieci poznały historię teatrzyku Kamishibai oraz z wielkim zaciekawieniem wysłuchali czytanej opowieści. Zadanie, które sprawiło im wielką frajdę, polegało na wymyśleniu swojej własnej opowieści a następnie jej zaprezentowaniu.

Widzowie bili gromkie brawa. Atmosfera była bardzo radosna i wszyscy przy tym się dobrze bawili. W trakcie spotkań zostały również stworzone z filcu piękne zakładki do książek. Każda była piękna i niepowtarzalna.

Z kolorowymi i samodzielnie wykonanymi zakładkami do książek czytanie jest jeszcze przyjemniejsze. W trakcie zajęć odbyło się także malowanie twarzy.

Na pożegnanie wszyscy przyrządziliśmy pyszny deser z owoców, galaretki i bitej śmietany.

Każdemu smakowało a uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.