Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK – „Moja historia. Otylia Jędrzejczak” Paweł Hochstim, Paweł Skraba oraz „Troskliwa” Stephanie Wrobel – sierpień 2021 r.

Utworzono dnia 02.09.2021

Kolejne w tym roku spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki, jak zawsze w naszym gronie, było bardzo miłe i owocne. Z wielką radością spotkaliśmy się, aby omówić dwie książki, których tematyka (jakże różnorodna!) bardzo przypadła wszystkim do gustu. Na prośbę naszych klubowiczów wróciliśmy jeszcze raz do autobiografii Otylii Jędrzejczak, którą omawialiśmy w marcu tego roku, ale tylko wirtualnie. Wszyscy uznaliśmy, że książka jest na tyle interesująca, niosąca tak pozytywny przekaz, że warta jest ponownej dyskusji. Otylia w bardzo szczerej opowieści o swoim życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym rozlicza się z przeszłością oraz zamyka pewien etap w swoim życiu. Jej słowa: „chcę, by czytając tę książkę, ludzie odnaleźli w niej cząstkę siebie. I zrozumieli, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście” mogą stanowić wartościowe przesłanie dla wielu osób. Wszyscy klubowicze zgodnie stwierdzili, że książkę można polecać tym, którzy jej jeszcze nie znają.
Natomiast „Troskliwa” Stephanie Wrobel to świetny thriller psychologiczny o trudnej, chorej i toksycznej relacji matki i córki. W książce jest bardzo dużo emocji, manipulacji i trudno nam opowiedzieć się za którąś ze stron. Autorce udało się po mistrzowsku pokazać, jak bardzo skomplikowany jest ludzki umysł i co człowiek jest w stanie zrobić, aby osiągnąć to, co zaplanował.    
Pisarka inspirowała się prawdziwymi wydarzeniami, przez co cała historia staje się jeszcze bardziej mroczna i przerażająca. Wszyscy klubowicze [jak zawsze u nas :)] chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami i refleksjami na tematy przedstawione w omawianych książkach a rozstając się umawialiśmy się już na następne spotkanie.

Uczestnicy spotkania DKK

    

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek