Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Bluszcz” Anny H. Niemczynow – luty 2020 r.

Utworzono dnia 02.03.2020

27 lutego 2020 roku członkowie naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki spotkali się, aby porozmawiać o książce Anny H. Niemczynow „Bluszcz”. Anna H. Niemczynow to polska pisarka, autorka 13 książek, ma ukończone trzy fakultety, ale nie pracuje w wyuczonym zawodzie, ale robi to, co kocha najbardziej – pisze książki.

 

 

  Jak sama mówi o sobie jest pasjonatką świadomego życia, medytuje, modli się i śpiewa mantry. Biega i  czerpie energię z ruchu głęboko wierząc, że ciało jest piękne w każdym rozmiarze, pod warunkiem, że jest silne i zadbane. „Wymagaj od siebie, choćby inni od Ciebie nie wymagali” - to jej życiowe motto. Uważa, że najprostszą drogą do drugiego człowieka jest uśmiech. Prywatnie jest żoną i mamą dwójki dzieci.

 

        „Bluszcz” to książka o kobietach, zastraszonych, bez wiary w siebie. Pokazuje     jak opinia mężczyzn może mieć wpływ na ich życie. Julita, główna bohaterka powieści, to żona apodyktycznego faceta i matka dwójki nastolatków, która pozwala by mąż niszczył ją psychicznie i maltretował fizycznie, ponieważ nie wyobraża sobie życia     bez niego. Jest to też  książka o prawdziwej przyjaźni dwóch kobiet, przyjaźni, która pozwoliła uwierzyć w siebie i odmienić swoje życie. Podanie pomocnej dłoni sprawiło, że kobieta „bluszcz” potrafiła odnaleźć w sobie siłę, o którą nikt jej nie podejrzewał.

 

        Wnioski, które wypłynęły z naszej dyskusji nie były jednoznaczne, ale zgodziliśmy się, że bardzo trudno ocenić główną bohaterkę, choć jej zachowanie często było wręcz irytujące.

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 26 marca o godz. 17:00.

Rozmawiać będziemy o książce Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek