Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zoo Pana Brzechwy

Utworzono dnia 29.09.2022

ZOO Pana Brzechwy

Od razu pojawiły się więc pytania co zrobić żeby móc je wypożyczać. Przedstawiliśmy im więc zasady zapisu do biblioteki i korzystania z niej. Po zaspokojeniu ich ciekawości i odpowiedzeniu na wiele pytań,  mogliśmy przejść do tematu zajęć, czyli wierszy Jana Brzechwy.

 

Przedszkolaki słuchają bajki Brzechwy

 

Na początek, krótko opowiedzieliśmy o samym pisarzu i jego utworach, a następnie przeszliśmy do wierszy o zwierzętach. Po przeczytaniu wiersza o Matołku, który zwiedzał ZOO, rozmawialiśmy jakie zwierzęta możemy spotkać w ogrodzie zoologicznym, dlaczego one tam są i czy to dobrze czy źle, że tam przebywają. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi opowieściami z odwiedzin w ZOO, wymieniały jakie widziały tam zwierzaki, chwaliły, że mogły nawet je karmić.

 

Dzieci przeglądają książki

 

Widać było, że wycieczka do tego miejsca zrobiła na nich duże wrażenie. W ramach gimnastyki umysłu układaliśmy puzzle, które przedstawiały dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla relaksu i rozruszania zabawiliśmy się w pantomimę do wiersza „Zwierzęta”. Dzieci musiały naśladować ruchy zwierząt wymienionych w czytanym utworze.

 

Dzieci układają puzleDzieci układają puzle

 

Dużym wyzwaniem dla dzieciaków miało być zadanie połączenia obrazków zwierząt z ich cieniami. Poradziły sobie z nim jednak świetnie, a na dodatek dość szybko. Nadszedł wreszcie wyczekiwany przez dzieci moment, gdy mogły przejrzeć wybrane przez siebie książeczki. Ile było zachwytu i radości w ich oczach.

 

Dzieci przeglądają książki na półkachDzieci przeglądają książki

 

Na zakończenie odwiedziliśmy jeszcze wypożyczalnie dla dorosłych, czytelnię oraz zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

 

Przedszkolaki w wypożyczalni dla dorosłychPrzedszkolaki w wypożyczalni dla dorosłych

Pożegnaliśmy się obietnicą ponownego spotkania. Do zobaczenia :)

 

Grupowe zdjęcie