Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

ZOO Pana Brzechwy

Utworzono dnia 28.05.2019
Czcionka:

Przez cztery majowe przedpołudnia odwiedzały nas dzieci z Publicznego Przedszkola nr 6 im. Jana Brzechwy. Ich placówka obchodzi kolejną rocznicę nadania jej imienia tego wielkiego poety - twórcy literatury dziecięcej. Nasze spotkania stały się więc okazją do bliższego poznania twórczości Brzechwy, zwłaszcza tej części, której bohaterami są zwierzęta.

 

 

 

                                                        

 

 

 

    Na każdym z pięciu spotkań witaliśmy się piosenką „Wszyscy są, witam Was…”. Następnie przypomnieliśmy przedszkolakom kim był Jan Brzechwa oraz pokazaliśmy jego książeczki, które mogli pooglądać.

 

                                           

 

 

 

 

     Po przeczytaniu wiersza o Matołku, który zwiedzał ZOO, rozmawialiśmy jakie zwierzęta możemy spotkać w Ogrodzie Zoologicznym, dlaczego one tam są i czy to dobrze czy źle, że tam przebywają. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi opowieściami z odwiedzin w ZOO, wymieniały jakie widziały tam zwierzaki, widać było, że wycieczka do tego miejsca zrobiła na nich duże wrażenie.
       Podczas zajęć bawiliśmy się w „Małpie miny”, zwierzęcą pantomimę, naśladowaliśmy odgłosy dzikich zwierząt. Niektórzy, odważniejsi recytowali wiersze Jana Brzechwy i super sobie poradzili.

 

                                                  

 

 

   W ramach gimnastyki umysłu układaliśmy puzzle, które przedstawiały dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

 

                                     

 

 

                                           

 

 

   Dużym wyzwaniem dla 5, 6 i 7- latków miało być zadanie połączenia obrazków zwierząt z ich cieniami. Poradziły sobie z nim jednak świetnie, a na dodatek dość szybko. Maluszki, czyli 3 i 4-latki kolorowały obrazki z dzikimi zwierzętami.

 

 

    Okazało się, że ich inwencja twórcza nie zna granic. Mogliśmy oglądać wielokolorowe zebry i gazele, niebieskie goryle, fioletowe wilki i lwy oraz wiele innych zwierząt o barwach niespotykanych w naturze.
 

 

 

                                           
 

 

Na zakończenie zrobiliśmy sobie wspólne fotografie oraz osłodziliśmy dzień małym co nieco.
 

 

                                    

 

Pożegnaliśmy się piosenką oraz obietnicą ponownego spotkania. Do zobaczenia :)