Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wieczór ze Zbigniewem Rokitą

Utworzono dnia 14.11.2022

W piątkowy wieczór 4 listopada 2022 r. w remizie strażackiej w Żyrowej odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą, laureatem Nagrody Literackiej NIKE. Nagrodę otrzymał w 2021 roku za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”.  Wydarzenie odbyło się w ramach akcji „Zaczytane Opolskie”, a jego organizatorami była nasza Biblioteka oraz Stowarzyszenie Nasze Dziedzictwo w Żyrowej.  

 

Zbigniew Rokita oraz grupa uczestników spotkania
 

   Autor pochodzi z Gliwic, jest dziennikarzem, reporterem, głównie specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Publikował między innymi w "Tygodniku Powszechnym", "Polityce" i "Dzienniku Gazecie Prawnej", a przez pięć lat, w okresie od 2012 do 2018 roku, pełnił funkcję redaktora "Nowej Europy Wschodniej".

Zbigniew Rokita wraz z prowadzącą spotkanie Agnieszką Zientarską


  Uczestników spotkania przywitała Prezes Stowarzyszenia Helga Bieniusa, po czym głos zabrała moderator spotkania Agnieszka Zientarska, dziennikarka Radia Opole, która w  ciekawy sposób poprowadziła rozmowę z naszym gościem. Zgromadzona publiczność miała możliwość zapoznania się z genezą powstania książki, a także mogła dowiedzieć się, skąd wziął się pomysł na tak nieoczywisty tytuł utworu. Autor opowiadał także o odkrywaniu własnych korzeni i swojej tożsamości.

Uczestnicy spotkania

 Na koniec spotkania uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz podzielenia się własnymi historiami. Można było również zakupić książkę oraz otrzymać autograf pisarza.

Uczestnicy spotkania w kolejce po autograf

Dziękujemy koordynatorowi projektu Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu za możliwość goszczenia Zbigniewa Rokity.


 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek