Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje… Wakacje… Kolorowe zajęcia biblioteczne

Utworzono dnia 19.08.2021

     Po długich miesiącach przerwy mogliśmy w końcu zaprosić dzieci do skorzystania z zajęć organizowanych przez naszą placówkę w ramach wakacji. Co prawda odbywały się one nie w samej Bibliotece, ale na placu przed, ze względu na obowiązujące nadal obostrzenia epidemiczne.
W tym roku zajęcia miały troszkę międzynarodowy charakter, bo uczestniczyły w nich dzieci z Anglii oraz Niemiec, które spędzały wakacje w Zdzieszowicach. Mogliśmy więc, przy okazji dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o zwyczajach w tych krajach.

     Spotykaliśmy się przez tydzień, a większość czasu spędzaliśmy na niezwykle zajmujących i ciekawych zajęciach plastycznych.    
     Jednego dnia nauczyliśmy się jakie zasady należy zastosować tworząc logo produktu. Pan Piotr Rozumek zdzieszowicki artysta plastyk przybliżył nam je oraz przeprowadził ciekawe zajęcia, podczas których każdy tworzył logo dla szkoły języka angielskiego Personal Tutor Katarzyna Jajuga. Właścicielka szkoły ufundowała upominki dla uczestników zajęć, a najlepsze trzy prace nagrodzono kartami podarunkowymi do Empiku.

rysunki    Malujące dzieci

Malujące dzieci


Kolejnego dnia bawiliśmy się w jubilerów. Tworzyliśmy projekt naszyjnika, bransoletki, kolczyków i broszki. Każdy z uczestników mógł też wykonać dla siebie biżuterię. Powstały więc piękne, różnobarwne bransoletki i pierścionki.

 

Malujące dzieci  Bransoletki

Dzieci przed biblioteką


      Malowaliśmy również na wodzie metodą ebru, tradycyjną sztuką zdobienia, wywodzącą się z terenów Turcji. Kolorowe i często bardzo abstrakcyjne prace uczestników warsztatów podziwiać można na wystawce przygotowanej w holu Biblioteki.

 

Malowanie  Malowanie


     Czwartek poświęciliśmy na  poznawanie tajników kodowania. Warsztaty prowadzone były nie z pomocą komputerów, lecz przy wykorzystaniu kartek papieru, kolorowych plastikowych kubeczków i umysłów dzieci. Bardzo nam przypadły do gustu i skończyły się zbyt szybko.
     Bawiliśmy się też w kalambury, skojarzenia, zagadki i inne integrujące grupę zabawy.

kodowanie


     Nasze spotkania były też okazją do rozmów na ważne tematy: o tym jak radzić sobie w trudnej sytuacji, o odmienności, samotności i braku akceptacji, i tym co w życiu jest naprawdę ważne.

Zabawa przed biblioteką


    A tematy te nasunęły się przy okazji czytania bajek edukacyjnych „Niestworzone historie” pod red. Beaty Ziółkowskiej. Bo oczywiście czytania też podczas naszych zajęć nie mogło zabraknąć.

 

Dzieci z dyplomami


    Niestety nadszedł czas pożegnania. Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Rozstaliśmy się zaproszeniem do odwiedzania naszej Biblioteki oraz obietnicą, że spotykamy się za rok na zajęciach wakacyjnych.

 

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek