Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje w Rozwadzy

Utworzono dnia 08.07.2021

         Tegoroczne wakacje w bibliotece były wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz spotkaliśmy się po tak długiej przerwie. Filia biblioteczna w Rozwadzy zorganizowała zajęcia wakacyjne,  które rozpoczęły się 28 czerwca. Celem tych spotkań było zachęcenie dzieci do aktywnego i czynnego spędzenia czasu wolnego. 

Dzieci na dworze


         Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych. Wszyscy dobrze się bawili i każdy był w dobrym humorze, choć w rozgrywkach toczyła się zacięta rywalizacja między drużynami. W trakcie zajęć towarzyszyła nam również książka.

 

Dzieci grające w piłkę

 

  Uczestnicy spotkań mogli się poczuć jak prawdziwi detektywi, ponieważ otrzymali tajemniczą wiadomość do odszyfrowania. Młodzi następcy Sherlocka Holmesa poradzili sobie z tym zadaniem bardzo dobrze. Z  detektywa szybko zamienili się w strażaków. Każdy mógł ubrać kask oraz kombinezon i usiąść w wozie strażackim.

Dzieci w wozie strażackim

 

  Wielkim powodzeniem cieszyło się karaoke. Młodzi artyści śpiewali swoje ulubione przeboje. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną. Ostatniego dnia każdy otrzymał dyplom oraz upominek za aktywny udział w zajęciach.

 

Dzieci na dworze        

Zajęcia zostały zorganizowane wspólnie ze świetlicą w Rozwadzy.