Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje w Bibliotece w Krępnej

Utworzono dnia 29.07.2019
Czcionka:

         Tegoroczne zajęcia wakacyjne rozpoczęliśmy 8 lipca i tak codziennie przez dwa tygodnie spotykaliśmy się w Bibliotece. Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od zajęć integracyjnych. Grupy zmagały się z różnymi łamigłówkami oraz zagadkami. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak została zachowana zasada fair play …

   

 

 

 Kolejnego dnia odbyły się zajęcia plastyczne. Z rolek po papierze powstały piękne zwierzątka. Każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywnością. Trzeciego dnia przenieśliśmy się do zaczarowanego świata papierowego teatru – Kamishibai.

 

 

 

Uczestnicy z wielkim zaciekawieniem wysłuchali opowieści o Kemushim, a następnie sami zabrali się za tworzenie swoich opowieści. Kolejnym krokiem było jak najlepsze zaprezentowanie swoich dzieł. Widownia natomiast miała za zadanie ocenić aktorów. Wszyscy dobrze się przy tym bawili.

 

 

 

Nadszedł czas na zajęcia kulinarne. W czwartkowe popołudnie odbył się konkurs MasterChef Junior. Tego dnia zostały przygotowane przepyszne owocowe sałatki. W ostatnim dniu pierwszego tygodnia zostały stworzone kolorowe kwiatki. Drugi tydzień rozpoczął się od zabaw w plenerze.

 

       

 

Największym powodzeniem cieszyły się zajęcia z robotami – Photonami. Dzieci miały wykonać poszczególne zadania, a następnie nadszedł czas na zabawę i mogły zobaczyć jak Photon zmienia kolory czy też wydaje różne dźwięki.

 

 

Kolejnego dnia poczuliśmy nadmorski klimat i tak oto powstały przepiękne statki.

 

 

W czwartek zrobiło się bardzo niebiesko. Uczestnicy zaczęli tworzyć makiety wioski Smerfów.

 

 

Ostatniego dnia zostały wykonane wakacyjne pocztówki oraz odbyło się malowanie twarzy. Następnie zostały podsumowane tegoroczne wakacje. Każdy z uczestników otrzymał dyplom uznania oraz mały upominek.

 

 

      

Atmosfera spotkań była bardzo udana a Dzieci każdego dnia wracały z uśmiechem na twarzy.