Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wakacje w Bibliotece w Januszkowicach

Utworzono dnia 09.07.2019
Czcionka:

            W dniach 24.06-28.06.2019r. odbył się pierwszy tydzień zajęć wakacyjnych w filii bibliotecznej w Januszkowicach organizowanych wspólnie z MGOKSiR świetlicą w Januszkowicach. Pierwszego dnia przenieśliśmy się w zaczarowany świat koralików Pyssla.

 

 

Tego poranka uczestnicy mogli się wykazać swoją niezwykłą wyobraźnią oraz zdolnościami manualnymi. W efekcie powstały niezwykłe dzieła sztuki. Jakże zabawnym i ciekawym zajęciem okazało się robienie swojskiego makaronu. Na początku każde dziecko wyrabiało ciasto, po czym przechodziliśmy do dalszych etapów powstawania makaronu. Dla niektórych była to pierwsza, jednak bardzo interesująca „przygoda z makaronem”.  

 

  

 

W środku tygodnia nadszedł czas na spotkanie z Gargamelem oraz niebieskimi stworzonkami. Wspólnie zaczęliśmy tworzyć wioski Smerfów. Wszyscy świetnie się bawili.

 

 

Wielką frajdą dla Milusińskich okazało się również wyjście do miejscowej remizy straży pożarnej.

 

 

Dzieci mogły ubrać strój strażacki, dowiedziały się bardzo dużo informacji dotyczących akcji ratowniczych czy też udzielaniu pomocy poszkodowanym. Mogły także usiąść w prawdziwym wozie strażackim.

 

 

W trakcie spotkań nie mogło również zabraknąć zajęć w plenerze. Największym powodzeniem cieszyła się chusta animacyjna.

 

Zajęcia przebiegały w radosnej atmosferze.