Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Tydzień Bibliotek 2022 - Spotkanie z Olgą Rudnicką

Utworzono dnia 20.05.2022

Olga Rudnicka to przedstawicielka pisarzy młodego pokolenia. Pierwszą swoją powieść „Martwe jezioro” wydała mając niespełna 20 lat. Przez kilka lat pracowała jako asystentka osób niepełnosprawnych w Polskim Komitecie Społecznym w Śremie. Jak sama mówi kocha konie i jazdę konną, naturę i dobrą książkę.

 

Spotkanie autorskie z Olgą Rudnicką.

 

Mówiła też jak ważna w jej życiu jest wyobraźnia, którą od najmłodszych lat karmiła książkami Stephana Kinga. Olga Rudnicka to niezwykle sympatyczna i ciepła osoba, która z pasją opowiedziała o swojej pracy pisarki, o tym co ją inspiruje do pisania, przybliżyła nam kulisy współpracy z wydawnictwami, a w opowieści wplatała ciekawostki i anegdoty ze swojego życia. Jej pogodne nastawienie skłoniło uczestników spotkania do zadawania pytań i żywej dyskusji. Wszyscy byli pod wrażeniem, że tak młoda osoba ma na swoim koncie tak bogaty dorobek literacki. Na zakończenie czytelnicy otrzymali autograf i zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Książki czasowo niedostępne

plakat informujący o braku możliwości rezerwowania książek ze statusem niedostępne.

Z książką na start

Plakat akcji Mała książka wielki człowiek