Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK - „Zapiski Julietty emigrantki”, czerwiec 2019

Utworzono dnia 14.06.2019
Czcionka:

11 czerwca 2019 roku odbyło się ostatnie przed wakacyjną przerwą, spotkanie naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem, co już powoli staje się  tradycją, to ostatnie w tym półroczu spotkanie, odbyło się w plenerze – nad Jeziorem Srebrnym w Januszkowicach.

 

Przepiękna pogoda i cudowne otoczenie bardzo spodobało się naszym klubowiczom, którzy relaksując się na łonie przyrody dyskutowali o niełatwym problemie wyjazdów emigracyjnych naszych rodaków.

 

     „Zapiski Julietty emigrantki” to debiut autorski Julity Miżejewskiej. Książka jest napisana w formie pamiętnika i opowiada historię kobiety, która postanowiła dołączyć do męża pracującego za granicą i wyjeżdża do Francji. Autorka w naprawdę ciekawy sposób ukazuje życie na obczyźnie, różnice kulturowe, barierę językową i wiele spraw z którymi człowiek musi się zmierzyć mieszkając za granicą. Bohaterka przekonuje się, jak wiele czasami trzeba poświęcić w pogoni za dostatnim życiem.

 

                       

 

 

     Dyskusja była bardzo żywiołowa i interesująca, klubowicze  opowiadali historie swoich znajomych albo też dzielili się swoimi własnymi przeżyciami. Na zadane pytanie, czy wyobrażają sobie wyjazd „na stałe” za granicę odpowiedzi były różne. Część zdeklarowała się, że nigdy nie wyjechałaby z Polski, a inni  stwierdzili, że „dom jest tam,  gdzie rodzina” i wyjazdu nie wykluczają.

 

    Dodatkową atrakcją naszego spotkania był rejs jachtem motorowym po Srebrnym Jeziorze, a dla odważnych przejażdżka skuterem wodnym. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.