Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie DKK - „Mediatorka” oraz „Lekarstwo na żal” Ewy Zdunek

Utworzono dnia 11.09.2019
Czcionka:

     9 września 2019 roku odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o dwóch książkach Ewy Zdunek, polskiej autorki, prawnika z wykształcenia, zawodowego mediatora i wykładowcy Uniwersytetu im. kard. Stefana Wyszyńskiego. Autorka jest też laureatką Złotej Mediany przyznawanej przez Stowarzyszenie Mediatorów Polskich dla wyróżniającego się mediatora. 

 

 

Bo właśnie o mediatorach i mediacji dyskutowaliśmy podczas naszego spotkania. Omawiane książki pokazują nam pracę mediatora oraz przybliżają ten nowy, nie przez wszystkich jeszcze znany zawód.

 

Marta – główna bohaterka, z bardzo skomplikowanym życiem osobistym i wieloma problemami, jako mediatorka pokazuje nam zawiłość spraw mediacyjnych i konieczność dotarcia do zróżnicowanych klientów. Jak sama twierdzi:...”mediacja nie polega na zdobywaniu laurów, lecz na uświadamianiu ludziom, gdzie popełnili błąd i jak mogą go naprawić.”

 

      Naszą  dyskusję bardzo ubogaciła obecność zawodowego mediatora sądowego, który podzielił się z nami swoim doświadczeniem zawodowym i  opowiedział nam, jak naprawdę wygląda jego praca. Okazało się, że rzeczywistość często różni się jednak od fikcji literackiej…

 

Na następne spotkanie DKK zapraszamy 7.10.2019 r.

Rozmawiać będziemy o książce Krystyny Mirek „Tylko jeden wieczór”