Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkań z pasjami – ciąg dalszy….

Utworzono dnia 02.03.2022

Bohaterka spotkania opowiadała o tym, jak udaje się jej w aktywny sposób spędzać swoją „drugą młodość”. Padały bardzo zróżnicowane pytania: o dietę, o początki kariery aktorskiej, ale także o to, jak aktorka która dla większości stała się rozpoznawalna dopiero dzięki odgrywaniu roli w popularnym serialu, radzi sobie z utożsamianiem jej osoby z serialową postacią. Ponadto Pani Teresa Lipowska przekazała cenne rady jak cieszyć się codziennością.

Seniorki oglądają wywiad z Teresą Lipowską   Panie oglądają książki pisane dużą czcionką


 

Celem spotkania było również pokazanie seniorom oferty bibliotecznej skierowanej do nich. Seniorzy zapoznali się z obsługą Czytaka, czyli cyfrowego odtwarzacza do słuchania audiobooków. Czytak jest przenośny i bardzo prosty w obsłudze, ma wbudowany dobrze brzmiący głośnik i wygodną klawiaturę oraz funkcję „zakładka”, która umożliwia kontynuowanie odsłuchiwania tekstu od miejsca zatrzymania.

 

Seniorki w świetlicy w Żyrowej oglądają wywiad z Teresą Lipowską    Seniorki oglądają czytak, urządzenie do odtwarzania audiobooków.

Seniorki w świetlicy w Rozwadzy oglądają książki pisane dużą czcionką

 

Paniom zostały również przedstawione książki z dużą czcionką oraz książki z serii „Biblioteka Seniora”. Wśród form zajęć przedłużających sprawność seniorów wymienia się także kontakt z literaturą, dlatego na zakończenie zachęciliśmy do zapisywania się do biblioteki i korzystania z jej usług.