Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Piotr Rozumek - wernisaż

Utworzono dnia 28.05.2019
Czcionka:

 

    Dnia 21 maja 2019 r. w naszej Bibliotece odbył się wernisaż Piotra Rozumka, którego pasją jest malowanie - głównie w technice olejnej, zajmuje się również renowacją mebli.

    Pan Piotr jest mieszkańcem Zdzieszowic. Ukończył Liceum Plastyczne w Zielonej Górze, gdzie otrzymał dyplom pod kierunkiem polskiej malarki Ireny Bierwiaczonek.

 

 

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na kierunku konserwacja i ochrona zabytków. Jego obrazy wiszą na ścianach w wielu domach, nie tylko w kraju, ale również za granicą. Także w prywatnej galerii Urszuli Dudziak - polskiej wokalistki jazzowej.

 

 

                                     

 

Podczas wernisażu wysłuchaliśmy wykładu „Martwa natura wczoraj i dziś”, który wygłosiła pani Bernadeta Donczew, nauczycielka edukacji plastycznej.

 

 

                                       

 

 

Zgromadzeni goście mogli podziwiać obrazy artysty, wykonane różnymi technikami, przy dzwiękach muzyki klasycznej, m.in. Chopina i Moniuszki, którą pan Piotr bardzo lubi.

 

 

 

 

Mistrz pędzla chętnie odpowiadał gościom na pytania, dzielił się swoją wiedzą oraz zdradzał tajniki swojej pracy.

 

                        

 

Pan Piotr w myśl zasady, iż w każdym miejscu, w którym eksponuje swoje prace, zostawia coś po sobie – podarował naszej Bibliotece swój obraz zatytułowany „Martwa natura w czerwieni”.