Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pierwszy raz w bibliotece

Utworzono dnia 25.06.2019
Czcionka:

    Przez trzy kolejne czerwcowe poranki odwiedzały nas maluszki z Samorządowego Żłobka. Te najmłodsze przyjechały pięknymi czerwonymi „rydwanami”. Dla większości z dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, a więc nowe miejsce to i ogromna niespodzianka, ale też duże przeżycie.

 

 

         Mimo początkowego zaskoczenia i zdziwienia dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zajęciach. Tańczyły w kółeczku w rytm powitalnej piosenki,  przeglądały przeznaczone dla ich wieku książeczki, rozpoznawały na obrazkach zwierzątka i naśladowały ich odgłosy.     

 

           

 
         Najstarsza grupa wysłuchała bajeczkę o tym jak „Piesek poznaje życie na wsi”, a następnie wspólnie wykleiliśmy na dużych kartonach zwierzęta gospodarskie i zwierzęta dzikie.

 

         Grupa młodsza poznawała owoce i warzywa dzięki książeczką o przygodach wesołych „Owoców” i „Warzyw”. Następnie „napełniliśmy” wydrukowane na kartonie kosze, przyklejając obrazki owoców i warzyw.

 

 

 

         Najmłodsze żłobkowe słodziaczki bardzo zainteresowały przygotowane dla nich książeczki. Grzecznie siedziały i oglądały je. Utworzyliśmy też pociąg, który wybrał się na przejażdżkę do innych części biblioteki. Maluchom bardzo się u nas podobało. Były mocno zadziwione, ale po chwili bacznie rozglądały się i żywo reagowały na otoczenie.

 

                       

 

 

                                          

         Dla rozruszania odtańczyliśmy układ do piosenki „Nóżki robią tup, tup, tup…”, dzieci początkowo tylko się przyglądały, ale przy kolejnych rytmach śmiało próbowały naśladować ruchy.

         Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i pożegnaliśmy się piosenką   oraz obietnicą kolejnej wizyty. Zapraszamy.