Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 09.09.2021

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Zdzieszowicach oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II po raz kolejny przyłączyli się do akcji Narodowe Czytanie. Jest to akcja społeczna, której celem jest promocja czytelnictwa. Organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP.  W tym roku obchodziliśmy jej dziesięciolecie.
    7 września przy fontannie w Zdzieszowicach odbyło się spotkanie, na którym wysłuchaliśmy fragmentów dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Dyrektor Biblioteki Miejskiej przywitała wszystkich zgromadzonych oraz odczytała okolicznościowy list Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Główny punkt programu – czytanie – rozpoczęli Burmistrz Zdzieszowic Sybila Zimerman wraz z Dyrektorem Biura Administracyjno-Ekonomicznego Oświaty w Zdzieszowicach Mirosławem Czernyszem. Pani Burmistrz wcieliła się w postać Dulskiej a pan Dyrektor – Zbyszka Dulskiego. Następnie wybrane fragmenty zaprezentowali uczniowie zdzieszowickich szkół: PSP nr 1, PSP nr 2,  PSP nr 3 oraz Zespołu Szkół.  Oprawę muzyczną imprezy zapewnił nam  zespół „Gramy z Beatą”. Każdy z czytających otrzymał drobny upominek w postaci bibliotecznego kubka.
    Impreza zgromadziła spore grono słuchających. Oprócz zaproszonych gości  i uczniów szkół, nie zabrakło w tym roku dzieci z zdzieszowickich przedszkoli.
    Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w tegoroczne Narodowe Czytanie.
Już dziś zapraszamy do udziału za rok :)

Narodowe Czytanie 2021 - filmiki

1.  https://youtu.be/hZzwjOCNC4A

2.  https://youtu.be/E3gaibsLw-Y

3.  https://youtu.be/C1F_Mng93Gk

4.  https://youtu.be/vIJDjkWm9eU

5.  https://youtu.be/_2nnZgPXIVE

6. https://youtu.be/vMXBfsqVKMc

 

 

Narodowe Czytanie 2021

Utworzono dnia 09.09.2021, 11:19