Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Do końca drogi jeszcze daleko ...”

Utworzono dnia 22.05.2019
Czcionka:

       W piątkowy wieczór 10 maja 2019 r. w zdzieszowickiej Bibliotece odbył się wieczór poetycki pt. „Do końca drogi jeszcze daleko…”. Gościliśmy zespół „Gramy z Beatą”, który zaprezentował poezję śpiewaną, wykorzystując, m.in. teksty byłego mieszkańca Zdzieszowic Mariana Oszka.
      Pan Marian to lokalny artysta-malarz i poeta, autor tomiku wierszy „Pochodzę z kraju” oraz wielu niewydanych jeszcze tekstów poetyckich. Wraz z małżonką był gościem specjalnym tego wieczoru.


    

W trakcie spotkania, licznie zgromadzeni miłośnicy poezji śpiewanej, mogli wysłuchać utworów także innych autorów, m.in. Andrzeja Brzeskiego, Jaromira Nohavicy, Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego i Teresy Haremzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Koncert składał się z dwóch części, a w jego przerwie można było obejrzeć wystawę najnowszych prac Mariana Oszka, które zadedykował naszej Bibliotece. Chętni mogli porozmawiać z autorem i podzielić się swoimi refleksjami.
    
Serdecznie dziękujemy panu Marianowi za uhonorowanie swoją obecnością spotkania, zespołowi „Gramy z Beatą” za niesamowity koncert, a publiczności, że zechciała spędzić z nami ten wieczór.