Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

DKK - czerwiec 2021

Utworzono dnia 18.06.2021

        Były to dwie pozycje znanej polskiej pisarki, dziennikarki, felietonistki, malarki i ilustratorki - Nataszy Sochy. Zadebiutowała ona powieścią „Macocha”, dobrze ocenioną przez czytelników. Do tej pory ma już na swoim koncie kilkanaście książek, w których w sposób dowcipny i mądry pisze o sprawach poważnych i prawdziwych życiowych problemach. Książki jak to zwykle u tej autorki są o kobietach i dla kobiet. O ich słabościach, sile i mądrości. Pierwsza omawiana przez nas to „Zamrożona”. Poprzez historię głównej bohaterki pisarka pokazuje jakie są mechanizmy prowadzące do niewierności małżeńskiej. Autorka nie ocenia bohaterów, ale sposób poprowadzenia narracji prowokuje do rozważań i dyskusji nad sensem wierności oraz genezą zdrady.

 

 

       Druga książka to „(Nie)młodość”, będąca pięknym hołdem dla osób starszych oraz dowodem na to, że starość jest tylko stanem umysłu i nie każdy z nas czuje się na tyle lat, ile pokazuje jego PESEL. Dowiadujemy się, że jednak dialog między starością a młodością jest możliwy a starsi ludzie też miewają pasje, marzenia i plany. Dzięki naprzemiennej narracji poznajemy grzechy młodości i starości z ich perspektywy.

 

 

       Jak zawsze u nas wszyscy klubowicze chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami na tematy przedstawione w książkach, wzbogacając je dodatkowo historiami z własnego życia. Samo spotkanie na łonie przyrody miało też swój urok i długo nie mogliśmy się rozstać, ciesząc się swoją obecnością.