Biedroneczki są w kropeczki…

   Po przywitaniu w kole i przypomnieniu sobie naszych imion przy akompaniamencie grzechotek, dzieciaki wysłuchały bajeczki o przygodach biedronki Fionki.

 

P1210581
   Następnie miały za zadanie odpowiedzieć na kilka pytań na temat biedronek oraz innych zwierzątek żyjących na łące. W tym momencie zajęć na głowach naszych maluchów pojawiły się opaski z wizerunkami biedronek, motylków, pszczółek i ślimaków.

P1210590

   W tych ozdobach dzieciaki bawiły się jak mieszkańcy łąki: fruwały, siadały, odwiedzały się nawzajem, a ślimaki szły, i szły, i szły z wolna dalej. Gdy już trochę zmęczyły się zabawą, przystąpiliśmy do zajęć plastycznych. Tym razem robiliśmy biedronki.

P1210594

 

P1210604   P1210621

   Na papierowym talerzyku przy użyciu kolorowych papierów dzieci wykleiły czerwone skrzydełka, czarne nóżki i głowę. Następnie, podczas czytania wiersza Wandy Chotomskiej „Jak biedronka zgubiła kropki”, nakleiły siedem okrąglutkich kropek. Nasze biedronki przymocowaliśmy na zielonej łące z brystolu, przy której dzieci pozowały do zdjęcia.

P1210627 

 

 

P1210646

   Po zajęciach plastycznych mogły bawić się w wybrany przez siebie sposób w kącikach. Zanim się pożegnaliśmy ćwiczyliśmy jeszcze nóżki, rączki i główkę w rytm piosenki „Nóżki robią tup, tup, tup…”. Na koniec jeszcze pożegnalna piosenka, gong i… do zobaczenia za tydzień

Saturday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates