Śniegowe bałwanki w Grupie Zabawowej

    Pierwszy gong wybił jeszcze przed godziną szesnasta, ale oczywiście musieliśmy poczekać na resztę dzieciaków. Okazało się, że tym razem również nie byliśmy w komplecie. Ferie zimowe, także od Grupy Zabawowej, mieli Antoś, Tymon i Emilka.
   Po odtańczeniu i odśpiewaniu powitalnych piosenek, zebraliśmy się na dywanie, by wysłuchać bajeczki o przygodach Bałwanka. Następnie odtańczyliśmy „Zimową poleczkę” Układ był trudny, ale wszyscy dali radę, a za drugim razem poszło nam już całkiem świetnie.

P1200941

   Naszym najważniejszym zadaniem tego dnia było jednak wyklejenie bałwanka z waty, przyklejenie mu papierowego kapelusza, guzików, muszki, ruchomych oczek, noska i uśmiechu oraz dorysowanie miotły. Dzieciaki pilnie tworzyły swoje obrazki, z których oczywiście zrobiliśmy wystawkę.  

 

P1200946    P1200952

 

P1200958
   Gdy już bałwanki były gotowe maluchy rozbiegły się do zabawek. Jak się okazało tym razem najchętniej bawiły się przesypując ziarna fasoli, grochu, dyni oraz makaron.
Mareczek, jeden z młodszych uczestników zabawy, ma zadatki na strażaka, to właśnie wóz strażacki jest jego ulubioną zabawką.    

P1200942

 

                       P1200967


Gdy ponownie zebraliśmy się na dywanie bawiliśmy się w rytm piosenki „Kółko graniaste”.

Na koniec oczywiście pożegnalna piosenka, gong i… Do zobaczenia za tydzień 

Saturday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates