Z Kopciuszkiem na balu

  Spotkaliśmy się jak zwykle o godz. 16. Tym razem bez Kamilki, ale za to pojawił się nowy uczestnik Szymon. Powitalny taniec w kółku wyszedł nam już o wiele lepiej, rodzice i maluchy super zapamiętali teks piosenki i choreografię.

P1200729

   Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowieści o Kopciuszku w ciekawej interpretacji p. Ani. Bardzo podobały się im też ilustracje w czytanej książce. Po wysłuchaniu bajki ochoczo zabraliśmy się do pracy.      

 

P1200738

 

                                  P1200741


     Na początek maluchy otrzymał miseczki z wymieszanymi różnej wielkości ziarenkami. Pierwsze zadanie było dość trudne. Każdy mały uczestnik miał za zadanie za pomocą łyżki, przez kartonową rurkę, przesypać do drugiej miseczki całą zawartość. Zrobiliśmy zawody i najszybsza okazała się Marta, po niej Antoś, a na trzecim miejscu Milenka. Trzeba jednak przyznać, że wszystkie dzieciaki szybko wykonały zadanie.    
    Następnie pomogliśmy Kopciuszkowi oddzielić wymieszane w miskach ziarenka. I tu nie było już tak łatwo. Najwięcej problemów sprawiły te najdrobniejsze ziarna, czyli ryż, słonecznik i groszek, ale i tak doskonale wszyscy sobie poradzili.
     

 

P1200752  
     Kolejnym zadaniem było przygotowanie Kopciuszkowi sukni na bal. Z gotowych szablonów na kolorowym papierze rodzice wycinali elementy stroju, a dzieciaki wyklejały.

 

P1200800

 

 

  Po wyczerpującej pracy maluszki mogły się udać na zabawę w kącikach, a rodzice chwilkę odpocząć, bądź tez bawić się z dziećmi.

P1200761    P1200769
   W nagrodę za ciężką pracę i wielkie w nią zaangażowanie wszyscy udaliśmy się na bal . Przy dźwiękach melodii „Walc kwiatów” z baletu Dziadek do orzechów Piotra Czajkowskiego odtańczyliśmy przygotowany wcześniej układ taneczny. Dzieciaki super naśladowały przygotowaną choreografię i bardzo im się taniec podobał (rodzicom chyba też
).

   A później już tylko pożegnanie w kółeczku, końcowy gong i musieliśmy się rozstać.
                                                    Do zobaczenia za tydzień!!!

 

 

 

Saturday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates