26 marca 2018 r. spotkaliśmy się po raz trzeci w tym roku, aby znowu porozmawiać o ciekawej książce i spotkać się w miłym towarzystwie naszego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem obiektem naszych rozważań był zbiór reportaży Anny Wiatr „Betrojerinki”.

 

P1260938

 

   Anna Wiatr to doktor socjologii, autorka książek, dziennikarka, wykładowczyni. Obecnie, poza pisaniem, zajmuje się prowadzeniem badań jakościowych (społecznych i komercyjnych). Tematy poruszane w swojej ostatniej książce zna z autopsji, ponieważ sama pracowała kilka lat za granicą jako opiekunka osób starszych.

P1260958

 

  Osobom, które nigdy nie pracowały za granicą w charakterze opiekunki, na pewno trudno wyobrazić sobie, jak taka praca może wyglądać, jak bardzo jest wyczerpująca i trudna. Sama treść książki nie w pełni oddaje jej specyfikę, ale na spotkanie udało nam się zaprosić trzy panie, które pracują za granicą właśnie w charakterze „betrojerinek”. Panie z wielką ochotą i swadą, a także poczuciem humoru opowiadały nam o swoich perypetiach w Niemczech, Włoszech i Austrii. Nasza dyskusja, jak zawsze zresztą, była bardzo żywiołowa i ciekawa, a wnioski, które na koniec każdy wyciągnął dla siebie na pewno były bardzo interesujące i warte przemyślenia….

P1260933   P1260945

 

 

 

Na następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki zapraszamy wszystkich chętnych 23.04.2018 r. (poniedziałek) o godz. 17.30
Rozmawiać będziemy o książce Naomi Ragen „Nic nie mów”.

 

Tuesday the 19th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates