Tzw. „śledzik” czyli ostatni dzień karnawału był dniem, w którym odbyło się kolejne spotkanie naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawialiśmy pozycję Wioletty Sawickiej „Dzień cudu”. Autorkę powieści „Wyjdziesz za mnie, kotku?”, „Będzie dobrze, kotku” i „Jeśli się odnajdziemy, kotku”.
   Książka opowiada historię młodej kobiety Hanki, która dowiaduję się, że ma glejaka - złośliwego raka mózgu. Diagnoza jest dla niej wyrokiem.
Sporządza listę marzeń, które chciałaby zrealizować przed śmiercią.

P1210118

   Każdy z klubowiczów miał swoje osobiste przemyślenia i refleksje. Na pytanie: „Gdybyście zachorowali na ciężką nieuleczalną chorobę czy powiedzielibyście o tym najbliższym?” - padło wiele odpowiedzi. Jedni stwierdzili, że nie, żeby nie martwić najbliższych. Inni przeciwnie, powiedzieliby po to, aby znaleźć wparcie w rodzinie i uniknąć pretensji, dlaczego ukrywaliśmy chorobę.

P1210123
  Książka uświadamiała nam, iż źle zrozumiana diagnoza może pozornie zniszczyć nam życie, potrafi mocno namieszać, a jednocześnie może zmotywować do działania. Doszliśmy do wspólnych wniosków: po pierwsze - diagnozę lekarską należy skonsultować z innym specjalistą, po drugie - nie stawiamy diagnozy przy pomocy Internetu, po trzecie - zawsze walczymy do końca. Powinniśmy każdy dzień traktować jak cud, bo nigdy nie wiemy, ile nam jeszcze pozostało czasu.

Na następne spotkanie DKK

zapraszamy 28 marca 2017 r. o godz. 16:30.

Rozmawiać będziemy o książce

Jana Grzegorczyka

Niebo dla akrobaty”

Saturday the 17th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates