Spotkanie DKK „Nic nie mów” -Naomi Ragen

Drukuj
Kategoria: Aktualności
Opublikowano Iwona

            24 kwietnia 2018 spotkaliśmy się w naszym Dyskusyjnym Klubie Książki, aby porozmawiać o książce „Nic nie mów” Naomi Ragan. Autorka w swoich książkach pisze głównie o niesprawiedliwościach wobec kobiet w społeczności żydowskiej.

 

DSC01213

 

            Omawiana książka oparta jest na autentycznych wydarzeniach, pokazuje mechanizm uzależnienia ludzi od przywódców sekty, jak sekta potrafi zmienić psychikę matki, że zgadza się ona na cierpienie własnych dzieci w imię "wiary". Opisana jest także żydowska kultura mieszkańców Izraela - jak wygląda ich wiara, co jest zakazane, a co dozwolone.

DSC01217

 

            Spotkanie naszego DKK przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze. Na ekranie obejrzeliśmy nagrania, które przybliżyły nam środowisko ortodoksyjnych chasydzkich żydów. Spieraliśmy się, czy matka może być tak zaślepiana wiarą, by pozwolić aby jej dzieci były krzywdzone i gdzie w tym wszystkim był ojciec.

DSC01220

 

    Klubowicze stwierdzili, że postawa życiowa głównej bohaterki jest dla nas niewytłumaczalna, niezrozumiała i po ludzku szokująca.

            Zgodnie uznałyśmy, że książkę warto przeczytać, wywołuje tyle emocji, że pochłania się ją z wypiekami na twarzy. Każdy z nas chciał się dowiedzieć co było przyczyną tak strasznej sytuacji, w której najbardziej cierpiały niewinne dzieci. Książka pokazuje świat kabały i religijnych sekt, które w imię pseudo-wiary i religijnego fanatyzmu czynią budzące grozę zło i potrafią odebrać wiarę w człowieka.
   
Przy poczęstunku i ciekawej dyskusji spotkanie minęło nadspodziewanie szybko…

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz 16.00  w plenerze - na Górze św. Anny. Zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na miłe popołudnie na łonie natury z książką i kawą w doborowym towarzystwie …

 

Rozmawiać będziemy o książce Lucy Dillon „Policz do stu”.

 

Monday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates