5 grudnia 2017 r. spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku, w ramach naszego bibliotecznego Dyskusyjnego Klubu Książki, aby porozmawiać o „Toksycznych ludziach” Lillian Glass. Spotkanie, jak zawsze w naszym gronie, było bardzo miłe i sympatyczne, ale tym razem również wyjątkowe, ponieważ świętowaliśmy 5-lecie naszego DKK.

P1250369

  Ta okazja sprzyjała opowieściom i wspomnieniom a pobudzały je przygotowana wystawa, na której mogliśmy obejrzeć zdjęcia ze wszystkich naszych spotkań oraz książki, o których kiedyś dyskutowaliśmy, dochodząc do wniosku, że niektóre dostarczyły nam niezatartych emocji i pamiętamy je dobrze aż do dziś, a o paru już zapomnieliśmy …

P1250315

 

                     

    Doktor Lillian Glass jest cenionym na świecie autorytetem w dziedzinie komunikacji i mowy ciała. Napisała czternaście książek, w tym bestseller „Toksyczni ludzie”, który właśnie był przedmiotem naszej dyskusji.
   
Toksycznym człowiekiem jest każdy, kto uprzykrza nam życie – może to być osoba całkowicie nam obca, ale może to też być członek naszej rodziny, sąsiad, przyjaciel, kolega z pracy, przełożony. Książka jest swoistym poradnikiem, który pomaga rozpoznać toksycznych ludzi w naszym otoczeniu i radzić sobie z nimi. Opisuje sposoby zdrowego i bezbolesnego (dla nas) zakończenia toksycznych relacji.

P1250318

 

Dyskusja, która się wywiązała pozwoliła nam stwierdzić, że ktoś kto dla nas jest osobą toksyczną dla drugiej osoby może być najlepszym przyjacielem, ponieważ jesteśmy różni i mamy różne charaktery. Nasze przemyślenia pięknie podsumowała obecna na spotkaniu pani psycholog, która stwierdziła, że każdy z nas jest inny, każdy przypadek jest inny i nie zawsze trzeba się sugerować książkowymi radami. Spotykając toksycznego człowieka często, dla własnego dobra, trzeba radykalnie odciąć się od takiej osoby.

P1250324

   Na zakończenie naszego jubileuszowego spotkania wszyscy członkowie DKK otrzymali upominki książkowe a trzy osoby, które były z nami od samego początku również skromny kwiatek. Za minione pięć lat wszystkim naszym kochanym klubowiczom dziękujemy i liczymy, że będziecie z nami przez następne pięć lat !

 

P1250343   P1250347

 

 

Następne spotkanie DKK odbędzie się 29.01.2017 r.
(poniedziałek) o godz. 17.30.
Rozmawiać będziemy o książce Lizzie Enfield „Dawka życia”.

Monday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates