Artykuły

ZA NAMI OSIEM „SPOTKAŃ Z PASJAMI”

Drukuj

   Gościem ostatniego była prof. Magdalena Fikus, twórczyni Kawiarni Naukowych. Opowiedziała   o swej pasji do nauki. „Nauka jest we wszystkim, co nas otacza” – twierdzi pani profesor, zachęca więc do spotykania się i dyskutowania na mniej lub bardziej naukowe tematy.
    Była to już kolejna wideo konferencja seniorów ze znanymi osobami, w których mogą uczestniczyć dzięki Fundacji Orange. Na początku gośćmi byli znani z TV restauratorzy Agnieszka i Marcin Kręgliccy, aktorki Teresa Lipowska i Krystyna Janda.

 

djwika440   zimnicka


   Kolejne spotkania pozwoliły poznać pasje osób mniej znanych i to właśnie z nimi seniorzy chętniej się utożsamiają. Latające babcie i dziadek piszą teksty i wystawiają je w formie teatrzyków w przedszkolach i domach dziecka. Sami przygotowują też kostiumy i scenografię.
    Bardzo interesujące okazały się spotkania z DJ Wiką – panią Wirginią Szmyt oraz panią Mariolą Zimnicką, koordynatorką Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Obie panie mówiły o swej miłości do muzyki. DJ Wika zaprezentowała wiązankę zmiksowanych przebojów a pani Mariola pokazała podstawowe kroki rock and roll’a oraz gotowy układ taneczny. Jej żywiołowość i energia porwała do tańca seniorki.

 

Roman1

 

   Roman Zamyślewski opowiedział o zamiłowaniu do żeglarstwa. Podpowiedział gdzie najlepiej żeglować, jak zorganizować taką wyprawę i jak się do niej przygotować.
  Wszyscy goście „Spotkań z pasjami” twierdzą zgodnie, że na hobby nigdy nie jest za późno i w każdym wieku można realizować nawet najbardziej odważne pasje.

           

Vika   wika2

 

   Ponieważ spotkania okazały się bardzo ciekawą formą spędzania wolnego czasu, na każdym kolejnym przybywało uczestników. Osoby te czują się w swoim towarzystwie bardzo dobrze i swobodnie, chętnie podejmują dyskusje po wideo konferencjach. Dzielą się też swoimi pasjami.
   Odwiedzające nas regularnie pani z DDP „Stokrotka” przyniosły wykonane robótki ręczne: szaliki, czapki, rękawiczki, kwiaty z włóczki z papieru.

 

biżuteria1    biżuteria2


    Inna z uczestniczek, pani Krystyna Nowak, zaprezentowała „owoce” swej pasji, biżuterię z kamieni, szkła i drewna, które łączy szydełkowymi splotami w przepiękne naszyjniki, bransolety i kolczyki.

            Przed nami jeszcze cztery spotkania. Organizator zapewnia, że gośćmi będą osoby z interesującymi pasjami. Chętnych zapraszamy !!!

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates