Artykuły

Drukuj

 Pod takim właśnie tytułem odbyło się spotkanie z dzieciakami z grupy 5-latków Publicznego Przedszkola nr 5. Z tej okazji w wypożyczalni dla dzieci przygotowano wystawę książek z baśniami z różnych stron naszego kontynentu.

 

P1070014

 

Na początku bibliotekarka przedstawiła twórców baśni oraz ich najbardziej znane utwory. Dzieci usłyszały o tak znanych autorach jak bracia Grimm, H. Ch. Andersen,
Ch. Perrault, ale poznały też tych mniej znanych, jak np. Ezopa, J. de La Fontaine’a,
C. Collodiego czy Zdenka Milera - twórcę Krecika. Jak zwykle nie zabrakło głośnego czytania. Przedszkolaki wysłuchały bajki Ezopa „Chciwy lis”, z której dowiedziały się, że „łakomstwo nie popłaca”.


P1070035   P1070058

 

   Nadszedł wreszcie ten magiczny dla dzieciaków moment, gdy mogły same wybrać i pooglądać książki, jest to najbardziej wyczekiwany przez nie czas. Po krótkiej przerwie zabawiliśmy się jeszcze w odgadywanie zagadek o bohaterach bajek. Okazało się, że pięciolatki doskonale znają baśniowe postacie, błyskawicznie odgadywały kogo dotyczy zagadka i chórem wykrzykiwały odpowiedź.

 

P1070060

 

Niestety nadszedł czas pożegnania i obdarowane słodkim upominkiem dzieciaki musiały wracać do przedszkola. Obiecały jednak wrócić w przyszłym miesiącu.

 

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates