Artykuły


  Bardzo miłą tradycją staje się to, iż już w pierwszych dniach roku szkolnego odwiedzają nas pierwszoklasiści. Tym razem z wizytą przyszli uczniowie klasy IB PSP nr 1 pod opieką wychowawcy pana Michała Marczuka.

 

P1060796


  W czasie przeprowadzonej z nimi lekcji bibliotecznej dzieciaki dowiedziały się co to jest biblioteka publiczna, kto może z niej korzystać i co zrobić by móc zostać jej czytelnikiem. Usłyszały co biblioteka ma im do zaoferowania. Dzieciom przeczytano „10 próśb książki” po to, by przypomnieć im, co to znaczy je szanować. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie placówki oraz słodki poczęstunek. Jak zwykle przy okazji odwiedzin w bibliotece nie obyło się bez głośnego czytania.

 

P1060810    P1060817

 

   Uczniowie wysłuchali opowiadania Patrycji Zarawskiej o pierwszym dniu w szkole trójki przyjaciół: Julka, Macka i Kuby, bohaterów ksiązki „Asy z naszej klasy”. Opowiadanie bardzo się podobało, gdyż jest pełne humoru i zabawy. Na pamiątkę pierwszej wizyty w bibliotece „młodzi adepci szkoły” otrzymali zakładkę do książki wraz z informacją o godzinach otwarcia placówki. Zaproszono ich też do odwiedzania nas, wypożyczania książek i czytania.

 

P1060820

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates