Artykuły

 

    Dnia 18 grudnia 2018 roku odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sobanią, dwudziestoletnim pisarzem z Toszka, autorem książek „Speculo” i „Nowy Świt”.          
    W dzieciństwie chciał zostać piłkarzem FC Barcelony i mieć mnóstwo pieniędzy. Gdy zrozumiał, że z tych planów nic nie wyjdzie, postanowił spróbować swoich sił w pisaniu. Ponieważ dużo czytał wydawało mu się, że i z pisaniem nie powinien mieć większych problemów. Nic bardziej mylnego. Były dni, że nie potrafił sklecić jednego zdania. Były też dni, że wśród wielu obowiązków nie potrafił znaleźć czasu na pisanie.

P1270727

   Musiał wykazać się dużą kreatywnością, aby tak poukładać swój dzień żeby znaleźć czas i na pisanie i na naukę i na zwykłe codzienne prace. Gdy już powstała pierwsza książka postanowił znaleźć wydawcę, który zgodzi się opublikować jego „dzieło”. I wtedy zaczęły się schody… Zgłosił się wprawdzie wydawca, ale postawił trudny do zrealizowania warunek.

P1270736

   Nasz gość musiał sam pokryć połowę kosztów wydania książki. Suma niebagatelna, bo prawie 7000 zł. Za namową znajomej pan Tomek postanowił nazbierać brakującą kwotę za pomocą portalu Polak Potrafi. Gdy już udało się zrealizować cel i wydać wymarzoną pierwszą książkę pojawiły się plany na kolejną. Nauczony doświadczeniem małymi krokami nasz gość osiągnął swój cel i na rynku wydawniczym pojawiła się jego druga powieść „Nowy Świt”.

P1270741
   Wielką pasją w życiu pana Tomka jest bieganie. Jak sam mówił, całe życie jest w biegu. Biegnie, aby się nie spóźnić na autobus, biegnie, aby się nie spóźnić do szkoły… Na swoje 18 urodziny postanowił więc pobiec trochę dalej i w prezencie dla samego siebie przebiegł dystans 30 kilometrów, z Toszka na Górę św. Anny. Oczywiście bieg poprzedzony był tygodniami treningów, co wiązało się ze zmianą organizacji dnia. Oprócz pisania trzeba było znaleźć czas na bieganie. Często dzień zaczynał o 5 rano i kończył późnym wieczorem.

 

P1270748

   Jednak nasz gość lubi wyzwania i jak mogliśmy się sami przekonać twardo dąży do celu. Bieg się odbył, a w głowie już rodziły się kolejne pomysły. Najpierw setka do Częstochowy, a gdy ten cel osiągnął pojawiła się myśl i Santiago de Compostela w Hiszpanii. Ten plan również zrealizował. 320 kilometrów w siedem dni udało się pokonać mimo wielu trudności.

P1270750
    Całe spotkanie obfitowało w ciekawe opowieści z życia naszego gościa. Słuchało się ich z zapartym tchem. Po spotkaniu można było kupić najnowszą książkę pana Tomasza i otrzymać autograf.

 

         "Uwaga: administratorem powyżej opublikowanych danych osobowych dzieci jest ich szkoła."

 

 

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates