Artykuły

Sztuka Batiku - warsztaty EDUKO 2018

        24 maja 2018 r. w naszej Bibliotece odbyło się szkolenie dla animatorów kultury „Sztuka Batiku”. Warsztaty prowadziła pani Uliana Lynda – nauczyciel grafiki w Zespole Szkół w Zdzieszowicach. W jej dorobku znajdują się renowacje malowideł ściennych w pałacu w Pępowie oraz wykonanie złoceń w Licheniu. Pracowała w Kołomyi, w Muzeum Narodowym Huculszczyzny i Pokucia, jako artysta – konserwator.      

      IMG 5106         IMG 5108                                                      

 

     Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie. Przeprowadzone zajęcia towarzyszyły działaniom w ramach projektu Młodzi Łowcy Kultury – pasjonująca Opolszczyzna, dofinansowanego w konkursie grantowym „Opolskie EDUKO 2018”.                         
                                                                               

P1270056

   Głównym celem konkursów grantowych „Opolskie EDUKO 2018” jest rozwój i promocja współdziałania pomiędzy podmiotami reprezentującymi sferę kultury i edukacji, którego efektem są przedsięwzięcia, o wysokiej jakości merytorycznej, z zakresu edukacji i animacji kulturowej, skierowane do dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

P1270058

 

   Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem a uczestniczący w nich animatorzy kultury, pracownicy MGOKSiR-u, biblioteki i nauczyciele z ogromnym zaangażowaniem i starannością próbowali zgłębić tajniki sztuki batiku. Wykonane podczas warsztatów prace będzie można obejrzeć w holu naszej Biblioteki.

IMG 5123

 

Tuesday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates