Artykuły

Poznaliśmy Czytelnika Roku 2017

   Przygotowując i ogłaszając konkurs na Czytelnika Roku na początku 2017 roku naszym głównym celem było zachęcić dzieci do systematycznego odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek i czytania oraz uczestniczenia w imprezach przez nas organizowanych.

P1250888                                                                   Grupa najmłodsza do lat 6

  Ponieważ była to pierwsza edycja konkursu trudno było stwierdzić, jak wszystko się potoczy i jakie będą jego losy. Okazało się, że chęć uczestnictwa, a co za tym idzie karty uczestnika, pobrało 30 osób. Do końca wytrwały i skrzętnie punkty gromadziły 24 osoby. Za każdą przeczytaną książkę i udział w imprezie bibliotecznej można było uzyskać 1 punkt. Ważnym warunkiem było, by terminowo zwracać wypożyczone książki, co też miało uczyć dzieci systematycznego odwiedzania biblioteki przynajmniej raz na 6 tygodni.

P1250901                                                                        Grupa wiekowa 7-9 lat.

 

P1250925      P1250944
                                                     Grupa wiekowa 10-12 lat.                                                                   Grupa wiekowa 13-16 lat.

  Po zakończeniu 2017 roku zebraliśmy karty uczestników oraz podliczyliśmy punkty. Komisja konkursowa postanowiła przyznać tytuły Czytelnika Roku w 4 kategoriach wiekowych. Zostali nimi:

  • w kategorii do lat 6 Aleksandra Miszkiewicz
  • w kategorii 7-9 lat Samuel Wojszczyk
  • w kategorii 10-12 lat Zuzanna Maciejewska
  • w kategorii 13-16 lat Kamil Waszczak.

Laureaci otrzymali dyplom oraz nagrody główne - książki i gry planszowe – podczas uroczystej gali, która odbyła się 31stycznia 2018 roku w Bibliotece Miejskiej.

P1250893   P1250908

P1250931

   Licznie przybyła publiczność (oprócz uczestników byli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie) gromkimi brawami oklaskiwała, nie tylko zwycięzców, ale wszystkich biorących udział w konkursie. Oni również otrzymali dyplom uczestnika oraz upominki.
   Naszą uroczystość uświetnił występ iluzjonisty Mario, który doskonale zabawiał zarówno młodych jak i starszych gości, wciągając ich w czarowanie.

P1250939

   I tak pierwsza edycja konkursu na Czytelnika Roku przeszła do historii, ale już dziś wiemy, że będzie kolejna, którą rozpoczniemy tym razem od września, a trwać będzie przez cały rok szkolny.

P1250960

   Podsumowując krótko konkurs warto zaznaczyć, że najliczniejsza grupa uczestników to były dzieci w dwóch najmłodszych kategoriach. Dlatego też duże podziękowania należą się ich rodzicom, za to że wprowadzają dzieci w świat książek i czytają im, poświęcając w ten sposób wiele czasu. Mamy nadzieję, że dzięki temu te maluszki również będą czytać i nadal korzystać z naszej biblioteki. Bo jak powiedziała polska noblistka Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” i dlatego im wcześniej to zrozumiemy tym więcej zabawy i przyjemności w obcowaniu z książką i czytaniem nas czeka.

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates