Artykuły

Rozstrzgnięcie XIX Gminnego Konkursu "Moja Szopka Betlejemska"

 

  30 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie XIX Gminnego Konkursu „Moja Szopka Betlejemska”. Do konkursu zgłoszono 26 szopek wykonanych przez uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy. W tworzeniu ich wzięło udział 37 uczestników. Głównym organizatorem konkursu była pani Krystyna Kosowicz, nauczyciel biblioteki ze Szkoły Podstawowej nr 3, a fundatorem nagród Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach.

P1250819

  W czasie uroczystości słuchaliśmy kolęd w wykonaniu zespołu Rozśpiewane Serce Opolszczyzny z Rozwadzy. Spośród wszystkich prac komisja wyłoniła zwycięzców w kilku kategoriach.

  P1250840  P1250851

 

    - W kategorii prac z gotowych figurek pierwsze miejsce zajęły szopka nr 16 wykonana przez Filipa Druzgałę z Krępnej oraz szopka nr 22 wykonana przez Patryka Zapart i Marka Plutę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach.

   P1250591  P1250588

 

    - W kategorii prac wykonanych z papieru i kartek pierwsze miejsce zajęły szopka nr 7 wykonana przez Adama Smykałę ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Zdzieszowic oraz szopka nr 26 wykonana przez Alicję Kurpas ze Szkoły Podstawowej nr 1 ze Zdzieszowic.

 

    - W kategorii prac z masy solnej, plasteliny i modeliny wygrała szopka numer 6 wykonana przez Bartosza Chucherko ze Szkoły Podstawowej z Żyrowej oraz szopka nr 12 wykonana przez Rozalię Kampa oraz Dominikę Kubinę ze szkoły w Januszkowicach.

     6    12

 

   - W kategorii prac z materiałów różnych i mieszanych wygrała szopka nr 9 wykonana przez Nicole Janusz z Januszkowic oraz szopka nr 21 wykonana przez Antoninę i Hannę Żaglewskie ze Szkoły Podstawowej nr 3 ze Zdzieszowic.

9

 

   Specjalną nagrodę otrzymała szopka, która zebrała najwięcej głosów publiczności. Drugi rok z rzędu trafiła ona do tej samej osoby. Twórczynią najpiękniejszej (zdaniem publiczności) szopki została Alicja Kurpas.

P1250582

 

Jej szopka zrobiona całkowicie z papieru metodą quillingu otrzymała 150 głosów.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

 

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates