Artykuły

Spotkanie z Eugeniuszem Mrozem w Bibliotece w Rozwadzy

 

  12 grudnia 2017 do Biblioteki w Rozwadzy przybył Eugeniusz Mróz, jedyny żyjący przyjaciel naszego papieża, Jana Pawła II. Wraz z nim przyjechał pan Józef.

P1250416

 

   Pan Eugeniusz poznał Karola Wojtyłę w wadowickim gimnazjum gdzie obaj uczęszczali. Nasz gość opowiadał nam o Karolu Wojtyle, wspominał spędzone wspólnie z nim lata. „Ogromna wiara i niezwykła trwałość kontaktu z drugim człowiekiem „- to cechy, które w pamięci zapadły koledze wielkiego Papieża. Ich przyjaźń trwała aż do śmierci Karola. Pan Eugeniusz spotykał się z Papieżem w Wadowicach i w Watykanie wielokrotnie.

P1250382

 

 

                                 P1250387

 

   Nasz gość opowiadał, że Karol Wojtyła był w szkole bardzo pomocny i koleżeński. Dzielił się śniadaniami z uboższymi kolegami. Był gigantem ducha , serca i umysłu. Jednym słowem już wtedy „cechowały go jakieś świętości o których nikt by nie pomyślał”- wspominał pan Eugeniusz.

 

P1250396

 

   Warto jeszcze podkreślić jedno ze wspomnień. Gdy Karol Wojtyła został Papieżem pan Eugeniusz pracował na działce pod miastem. Gdy usłyszał w radiu , że na Stolicę Papieską wyniesiono Polaka i to właśnie jego przyjaciela, rzucił narzędziami i pobiegł dzielić się tą radością z bliskimi.

P1250405

 

   Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za spotkanie oraz za opowieści, które każdemu z nas zapadły na długo w pamięci.

 

 

 

 

 

 

 

Tuesday the 19th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates