Artykuły

Spotkanie autorskie z Janem Grzegorczykiem

   Spotkanie odbyło się w ramach działającego w Bibliotece Dyskusyjnego Klubu Książki, gromadząc nie tylko naszych „klubowiczów”, ale również osoby zainteresowane osobą autora.
   Jan Grzegorczyk promował swoje dwie ostatnio wydane książki: „Perłę” oraz „Święty i błazen” - wydanie rozszerzone: ostatnie dni i słowa o. Jana Góry. Ta ostatnia pozycja to owoc czterdziestoletniej przyjaźni z ojcem Janem Górą, organizatorem Ogólnopolskich Spotkań Młodzieży na Polach Lednickich, osobą, która jak twierdzi Grzegorczyk, wywarła na jego życie i postrzeganie świata ogromny wpływ. Nasz gość wielokrotnie cytował też słowa pisarza Romana Brandstaettera i księdza Jana Twardowskiego, którzy byli poniekąd jego przewodnikami duchowymi.

P1240345

   Druga książka, którą autor nam polecał - „Perła” to długo oczekiwana kontynuacja losów księdza Grosera – piaty tom jego bestsellerowego cyklu. I chociaż uważa się, iż Jan Grzegorczyk to autor „katolicki”, który pisze o sprawach wiary, to jego książki czytają też niewierzący, a motywacją do napisania dalszych dziejów Grosera, jak twierdzi autor, był list od niewierzącego studenta.

P1240350

 

   Sam pisarz w swoim wystąpieniu podkreślał, iż jego książki adresowane są do wszystkich czytelników, bohaterowie to ludzie prawdziwi, nie zawsze doskonali, którzy doświadczyli wielu niepowodzeń, ale mający swoje marzenia, pasje i nadzieje.

P1240337

   Podczas spotkania mogliśmy zobaczyć Jana Grzegorczyka także jako barda, który przygrywając sobie na gitarze wykonał w oryginale – po rosyjsku – kilka ballad Bułata Okudżawy.

P1240364

 

                                                                                   P1240340

 

    Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, na jego zakończenie można było nabyć książki autora, indywidualnie porozmawiać z pisarzem i uzyskać piękną dedykację i autograf.

Monday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates