Artykuły

 

    4 października obchodzimy „Światowy Dzień Zwierząt”. Z tej okazji PSP w Żyrowej oraz Filia Biblioteki Publicznej zaprosiły do szkoły myśliwego – Pana Henryka Wolfa, który należy do Koła Łowieckiego „Trop” w Bytomiu. Pan myśliwy opowiedział nam o pozytywnej działalności myśliwych na rzecz zwierząt.     

100 1833

 

       To oni, między innymi, dokarmiają zwierzynę leśną w czasie zimy, budują paśniki i zakładają „lizawki”. Uczniowie ze spotkania wynieśli wiele ciekawych informacji. Dowiedzieli się, jak zachować się w czasie spotkania z dziką zwierzyną, czym różni się sarna od jelenia oraz jak nazywają się części ciała zwierząt w żargonie myśliwych.

100 1835

 

 

                                                            100 1840

 

  Poznali sposób witania się myśliwych oraz zasady właściwego zachowania w lesie. Na zakończenie, pan Wolf przygotował dla uczniów upominki w postaci światełek odblaskowych i słodkich lizaków. Uczniowie klas młodszych przygotowali z okazji „Światowego Dnia Zwierząt” wiązankę piosenek i wierszy znanych poetów nawiązującą do tematyki dnia.

100 1827

 

    Filia Biblioteki Miejskiej w Zdzieszowicach przygotowała prezentację multimedialną opisującą postać Świętego Franciszka, który był prawdziwym przyjacielem wszelkiej zwierzyny i potrafił „zrozumieć” ich mowę. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli slajdy na temat najważniejszych etapów życia świętego.

100 1838

 

Dodatkową atrakcją była wystawa książek o tematyce przyrodniczej. Uczniowie mogli tu znaleźli leksykony zwierząt, atlasy i opowiadania, których głównym bohaterem są zwierzęta.

 

Ten dzień na długi czas pozostanie w naszej pamięci.

 

Monday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates