Artykuły

Pożegnanie wakacji w Januszkowicach

    Przez okres wakacji Filia Biblioteki oraz Świetlica MGOKSiR w Januszkowicach były nie tylko miejscem ciszy i spokoju, gdzie można było w skupieniu poszerzać wiedzę, ale także miejscem zabawy i kreatywności. Pani Jola i pani Agnieszka chcąc osłodzić dzieciom powrót do szkoły zorganizowały cykl spotkań w tygodniu poprzedzającym rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00.

 

IMG 1311   IMG 1347

 

   Uczestnicy między innymi dzięki kampanii edukacyjnej „Ekoobywatel na wakacjach” prowadzonej przez Związek Międzygminny „Czysty Region” mieli okazję do zapoznania się z ekologią. Dzieci poznały wskazówki dotyczące życia zgodnie z zasadą 3R, czyli jak postępować, by zapobiegać powstawaniu odpadów i powtórnie je wykorzystywać. Brały też udział w spotkaniu z paniami Fundacji Wielkiego Serca, które zajmują się wolontariatem opieki nad zwierzętami domowymi. Zbierają pieniądze i jedzenie na działalność schroniska w Dębowej.

IMG 1355

 

   W formie multimedialnej przedstawiły swoich podopiecznych, zobaczyliśmy konie, kozy, psy, koty oraz kury, którymi się opiekują. Kolejne dni upłynęły na zajęciach sportowych i zabawach z chustą animacyjną Klanzy.

   IMG 1321   IMG 1330

IMG 1334

 

 

 

IMG 1329     IMG 1365

 

   Podczas prowadzonych zabaw można też było wykazać się talentem plastycznym. Dzieci miały za zadanie narysować wspomnienia z wakacji. Na pożegnanie wakacji wspólnie bawiliśmy się przy grillu. Było do wyboru kilka smacznych potraw i apetyczne kiełbaski.

   IMG 1358   IMG 1362

         Wakacyjny czas spędzony w bibliotece uczestnicy wspólnie uznali za bardzo udany.

 

Monday the 21st. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates