Artykuły

RADOSNE WAKACJE NA WSI

    Przez dwa tygodnie lipca i jeden tydzień w sierpniu biblioteka publiczna i świetlica w Żyrowej przygotowały bogatą w atrakcje propozycje zajęć dla dzieci. Uczestniczyły one w zajęciach czytelniczych, plastycznych, sportowych i kulinarnych.

    DSC01973   DSC02057

   Dzieci słuchały bajek i wakacyjnych opowieści, poznały przygody krokodyla Maksa, Kici Koci i wielu innych bohaterów książek. Samodzielnie wykonały balonową maskotkę – tzw. gniotka, wycinały i kleiły kolorowe parasolki, robiły ule z rolek po papierze toaletowych oraz maki z bibuły. Korzystając z książek kucharskich upiekły muffinki i zajadały zapiekanki. Bawiły się na świeżym powietrzu i spacerowały poznając okolicę.

SAM 3824

 

 

    Dbając o bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji zaproszono Strażników Miejskich ze Zdzieszowic. Funkcjonariusze przypomnieli zasady obowiązujące na drodze, opowiadali o wyposażeniu roweru i rowerzysty. O bezpieczeństwie podczas prac w gospodarstwie i zabawach na wsi opowiedziała Pani z placówki terenowej KRUS ze Strzelec Opolskich.

 

DSC01958

 

 

                                       SAM 3745

   Wielką radość sprawiła dzieciom wizyta w remizie OSP w Żyrowej. Strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczo - ratunkowy, pokazali swoje ubrania, pryskali wodą i pianą, a na koniec spotkania przewieźli dzieci wozem strażackim.

DSC01817

 

 

                         DSC01840

 

DSC01927

 

   Podczas wizyt w Domach Dziennego Pobytu w Zdzieszowicach dzieci wspólnie z seniorami spędzały radosne chwile. W „Stokrotce” wykonywały kolorowe kwiaty z bibuły i talerzyków papierowych. Dwie wizyty w „Jarzębinie” umiliły czas seniorom przy wspólnym pieczeniu naleśników i wykonywaniu motyli z filcu.

 

DSC02094

 

wakacje zdj darii 074

 

   Słoneczne i pogodne dni były świetną okazją do zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci korzystały w placów zabaw i spacerowały po okolicy.

   Wielką atrakcją był także piknik, zorganizowany wspólnie z rodzicami i dziadkami. Radosnych zabaw, gier i wspólnych śpiewów nie było końca. Odpoczywając w cieniu drzew, zajadając małe co nieco słuchaliśmy fragmentów serii książek o Zosi i jej zoo.

 

wakacje zdj darii 085

    Radosny czas wakacji dobiegł końca. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem każdego dnia uczestniczyły w zajęciach, które cieszyły się wielkim powodzeniem. Serdecznie podziękowania składamy na ręce: Strażaków z OSP z Żyrowej, Strażników Miejskich ze Zdzieszowic, Placówki Rejonowej KRUS w Strzelcach Opolskich, Domom Dziennego Pobytu” Jarzębina” i „Stokrotka”,  a także Rodzicom i Dziadkom.                        

Thursday the 20th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates