Artykuły

     Dla maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Ilość książek, kolorowych okładek na półkach, nowe otoczenie, inne zabawki to wszystko spowodowało, że zdziwienie w oczach i ogromne zainteresowanie czymś nowym, nie opuściło dzieciaczków do końca wizyty w naszej Bibliotece.

P1230160

 

 

   Spotkanie miało za zadanie pokazać dzieciom nowe otoczenie – bibliotekę - oraz zrobić wszystko, by odebrały to miejsce jako ciekawe i przyjazne dla nich.Przywitaliśmy się piosenką i tańcem oraz poznaliśmy imiona dzieci, które powtórzyliśmy przy akompaniamencie grzechotek. Następnie zaprezentowaliśmy teatrzyk w naszym wykonaniu na podstawie wiersza „Na straganie” Jana Brzechwy.

P1230167

 

 

                                                  P1230169

       By zainteresować maluchy książkami pokazaliśmy im te najładniejsze, czyli z trójwymiarowymi obrazkami oraz daliśmy im pooglądać książeczki przeznaczone dla ich wieku, czyli z grubymi kartami. Z mozołem, ale bardzo chętnie przewracały kolejne kartki książeczek.
Następnie zatańczyliśmy w rytm piosenki „Nóżki robią tup, tup, tup...” i trzeba przyznać dla dwulatków było to wyzwanie, chociaż niektórzy świetnie sobie radzili.

P1230180

Na koniec duża frajda, czyli zabawy w basenie z kulkami, namiocie i tunelu oraz przygotowanych specjalnie kącikach z lalkami, samochodami, gotowaniem.

P1230192

 

              Pożegnaliśmy się piosenką i zaproszeniem do ponownych odwiedzin :)

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates