Artykuły

„Czytanie zbliża” - z wizytą w „Ochronce”

Drukuj

 

     W dniach 3-10 czerwca 2017 r. odbywa się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbilża”. Jest to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Bilbioteka z tej okazji gościła w Katolickim Przedszkolu Niepublicznym "Ochronka" w Zdzieszowicach.

P1230147

 

     Maluchy dowiedziały się o Tygodniu Czytania Dzieciom, co to znaczy, że „czytanie zbliża”. Same też trafnie interpretowały te pojęcia. Dzieciom przedstawiłyśmy także nową formę czytania książki, a mianowicie „papierowy teatr” zwany z języka japońskiego kamishibai. Większość kamishibai to bajki, baśnie lub opowiadania składające się z 10–16 pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są przedstawiane w formie papierowych „slajdów”.

P1230149

    

  Przedszkolakom przeczytałyśmy bajkę Braci Grimm pt. „Pani Zamieć”, ilustrowaną przez Łukasza Łubińskiego. Bardzo spodobała się im taka forma czytania. Zaciekawione wpatrywały się w zmieniające się ilustracje i słuchały w skupieniu bajki. Na zakończenie porozmawialiśmy o tym, czy warto być dobrym, pracowitym i pomagać innym. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że warto, bo dobroć zawsze jest nagradzana, tak jak to było w bajce.

 

P1230151

    

  Maluchy obiecały, że niedługo nas odwiedzą, a w podziękowaniu za nasze odwiedziny, wybrane osoby wyrecytowały dla nas wierszyki Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Było nam bardzo miło. Dziękujemy i do zobaczenia wkrótce :).

 

P1230156
P1230158

 

 

http://www.kamishibai.edu.pl/

 

http://calapolskaczytadzieciom.pl/tydzien-czytania-dzieciom

 

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates