Artykuły

,,Malowane kawą” – filia biblioteczna w Rozwadzy

Drukuj

       Odrobina kawy, ołówek, papier akwarelowy oraz dużo wyobraźni może uczynić cuda. O tym właśnie przekonały się Panie z Rozwadzy, które uczestniczyły w zajęciach plastycznych pt. ,,Malowane kawą”.    

 

IMG 3659                             
    W ramach Tygodnia Bibliotek filia biblioteczna i świetlica w Rozwadzy zorganizowały dla Seniorów bardzo ciekawe warsztaty malowania kawą. Technika malowania kawą była już znana przed wiekami w Tajlandii. W Chinach stosowano kawę w celu brązowienia tła malarskiego.
Niezwykłe walory barwne kawy pozwalały uzyskiwać wyjątkowo naturalny, antyczny odcień sepii, używany do postarzania papieru.             

IMG 3661            

 

                                                         IMG 3667                             
     Po krótkim wstępie na temat techniki malowania, zabraliśmy się do pracy. Najpierw powstawały szkice, następnie zaczęliśmy nanosić barwnik kawy na papier. Wszystkie Panie z wielkim zapałem pracowały nad swoim arcydziełem.

IMG 3669

  Pod koniec warsztatów podziwialiśmy powstałe obrazy, które będzie można oglądać na wystawie w MiGBP w Zdzieszowicach. Aby umilić zakończenie zajęć, każda z Pań otrzymała mały upominek – torbę na zakupy z logo biblioteki.

IMG 3677

 

 

 

Sunday the 16th. Custom text here
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates